DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15898750,89%
Gaziantep
13°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

HDP’Lİ TOĞRUL’DAN 8 YILLIK DEĞERLENDİRME

HDP’Lİ TOĞRUL’DAN 8 YILLIK DEĞERLENDİRME

ABONE OL
12 Mayıs 2023 14:01
HDP’Lİ TOĞRUL’DAN 8 YILLIK DEĞERLENDİRME
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – HDP Gaziantep Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Mahmut Toğrul, 8 yıllık milletvekilliği sürecine ilişkin bir değerlendirme mesajı yayımladı. Toğrul mesajında, “Yapılacak seçimlerde, görev bayrağını yeni arkadaşlarıma devrediyorum. Seçilecek arkadaşlarımın bu görevi layıkıyla yapacaklarına inancım tamdır” ifadelerine yer verdi.

 

Toğrul’un mesajı şöyle; “7 Haziran 2015 tarihinden bu yana 25, 26 ve 27. Dönem olmak üzere üç dönem Gaziantep halkının iradesiyle TBMM’de Gaziantep’i temsil etmeye çalıştım.

Bu dönemlerde mecliste Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu ve Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonlarında görev aldım. Son beş yılda TBMM İdare Amiri olarak görev yaptım. Milletvekilliği görevim süresince gerek soru ve araştırma önergeleriyle gerekse meclis konuşmalarıyla ülkemizin ve ilimizin sorunlarını meclis gündemine taşımaya çalıştım. Halkımızın yaşadığı sorunları, sorunu yaşayanların kimliğine, inancına veya siyasi görüşüne bakmadan çözmek için elimden geleni yapmaya çalıştım. Yerel Basın, Sivil Toplum Kuruluşları, Emek Meslek Örgütleri ve Yöre Dernekleriyle yakın ilişki içinde olarak kentimizin sorunlarını çözmeye çalıştım. Görevim süresince eksiklik ve yetmezliklerim mutlaka olmuştur. Ama halkımız bilmelidir ki, samimiyetle elimden geleni yapmaya çalıştım.

Partimizin üçüncü dönemde aday olmama kuralı gereği 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Genel Seçimlerde milletvekili adayı olmadım. Yapılacak seçimlerde, görev bayrağını yeni arkadaşlarıma devrediyorum. Seçilecek arkadaşlarımın bu görevi layıkıyla yapacaklarına inancım tamdır. Başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum.

Gaziantep’i TBMM’de temsil etmek hayatımın en onurlu dönemidir. Bu onuru bana yaşatan partime, partimin her düzeyde emektarlarına, tüm zor koşullara rağmen partisini yalnız bırakmayan partimiz seçmenleri başta olmak üzere Basına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Emek Meslek Örgütlerine, Yöre Derneklerine ve tüm Gaziantep halkına çok teşekkür ediyorum. Bu dönemde istemeden de olsa kalbini kırdığım, üzdüğüm insanlarımızdan peşinen özür diliyorum, haklarını helal etmelerini rica ediyorum. Varsa benim bir hakkım, hakkımı helal ediyorum.

Hayatımın bundan sonraki döneminde de halkıma siyasi, akademik veya farklı düzlemlerde hizmet etmeye devam edeceğimi değerli kamuoyumuza saygılarımla arz ederim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r