• DOLAR
  8,5537
  %0,06
 • EURO
  10,1593
  %0,22
 • ALTIN
  497,00
  %0,07
 • BIST
  1.361
  %0,09
HES kodu olmayan bu kurumlara giremeyecek!

HES kodu olmayan bu kurumlara giremeyecek!

Gaziantep İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile bugünden itibaren HES Kodu olmayanlar, kamu kurum ve kuruluşlarına alınmayacak. Vali Davut Gül, “HES koduyla sorgulama yaparak vatandaşlarımız bina içerisine alınacak. Lütfen HES kodunuzu alınız, bundan sonraki süreçte sık sık ihtiyacımız olacak” uyarısı yaptı.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Gaziantep’te artan korona virüs vaka sayılarına karşı bir önlem daha getirildi. Yasak ve tedbirlerin her geçen gün arttığı kentte, artık kamu kurum ve kuruluşlarına girişlerde de önlemler getirildi. İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile bugünden itibaren kamu kurum ve kuruluşlarına girişte HES Kodu zorunluluğu getirildi. Artık kamu kurum ve kuruluşları, belediye binalarında girişlerde HES Kodu sorgulaması yapılacak. Olmayanlar içeri alınmayacak. Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Lütfen şimdiden HES kodunuzu alınız, bundan sonraki süreçte sık sık ihtiyacımız olacak” dedi.

HES kodu nasıl alınır?

Hayat Eve Sığar uygulaması akıllı telefona yüklenerek, HES yazıp  bir boşluk bırakarak TC Kimlik numarası yazılıp bir boşluk bırakarak kodun kaç gün geçerli olacağı yazılıp 2023’e SMS (Kısa Mesaj) atılarak, e-devlet uygulamasına girip, arama bölümüne HES kodu yazdıktan sonra yeni HES kodu butonu tıklanarak alınabilir. HES kodu sorgulaması Hayat Eve Sığar uygulaması içerisinde bulunan HES Kodu Sorgulama bölümü ile yazılarak veya karekod şeklinde okutularak sorgulanabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM