• DOLAR
  8,5575
  %0,11
 • EURO
  10,1463
  %0,09
 • ALTIN
  497,15
  %0,10
 • BIST
  1.361
  %0,09
Hızlı Tren Hattı’nın ihalesi gerçekleştirildi

Hızlı Tren Hattı’nın ihalesi gerçekleştirildi

Saatte 200 km hızla gidecek olan 311 km uzunluğundaki Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattı’nın ihalesi gerçekleştirildi.6,8 milyar TL bedelle ihale edilen projenin 2023 yılında tamamlanması planlanıyor. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte Gaziantep’ten Mersin’e ulaşım daha kolay ve konforlu olacak. İhalenin gerçekleşmesi kentte sevinçle karşılandı.

Güneyin Sesi- Saatte 200 km hızla gidecek olan 311 km uzunluğundaki Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattı’nın ihalesi gerçekleştirildi.6,8 milyar TL bedelle ihale edilen projenin 2023 yılında tamamlanması planlanıyor. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte Gaziantep’ten Mersin’e ulaşım daha kolay ve konforlu olacak. İhalenin gerçekleşmesi kentte sevinçle karşılandı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer ve Nejat Koçer hızlı tren hattının tamamlanmasıyla  birlikte keyifli, konforlu ve hızlı bir ulaşım sağlanacağını söylediler.

Gaziantep-Adana-Mersin’e ulaşımı kolaylaştırıp hızlandıracak olan Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattı’nın ihalesi tamamlandı.

6,8 MİLYARA TAMAMLANACAK

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, 311 km uzunluğundaki Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattı’nın ihalesinin gerçekleştiğini söyledi.  Elvan, sosyal medya hesabından “311 km uzunluğundaki Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattı’nın ihalesi gerçekleşti. 6,8 Milyar TL tutarındaki hat tamamlandığında saatte 200 kilometre hızla Mersin’den Gaziantep’e ulaşım daha kolay ve konforlu olacak. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

GÜL: “ULAŞIM KOLAY VE KONFORLU OLACAK”

Gaziantep Valisi Davut Gül, hızlı tren hattının keyifli ve konforlu bir ulaşım sağlayacağını belirterek “311 km uzunluğundaki Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattı’nın ihalesi gerçekleşti. 6,8 Milyar TL tutarındaki hat tamamlandığında saatte 200 kilometre hızla Mersin’den Gaziantep’e ulaşım daha kolay ve konforlu olacak. Mersinlilerin ağzının tadı yerine gelecek. Hayırlı olsun.”  dedi.

UZER: “MERSİN’E ULAŞIM KOLAYLAŞACAK”

İhale ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, “311 kilometre uzunluğundaki Mersin-Adana- Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Hattı’nın ihalesi gerçekleşti. İhale bedeli 6,8 Milyar TL olan proje ile liman kenti Mersin’e ulaşım kolaylaşacak, maliyetler düşecek ve sanayicilerimiz ürünlerini daha az maliyetle dünya pazarlarına ulaştıracaklar” ifadelerini kullandı.

 

KOÇER: “HIZLI VE KONFORLU SEYAHAT GELİYOR”

TBMM Plan ve Bütçe  Komisyonu Sözcüsü ve  AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, “Gaziantep’ten Adana ve Mersin’e, oradan Konya’ya ve Ankara’ya saatte 200 kilometre ile hızlı ve konforlu seyahat geliyor. Gaziantep-Mersin arası 6,8 milyar TL’lik dev yatırımın ihalesi gerçekleşti. Türkiye’nin en uzun demiryolu tünelinin yapımı Nurdağı’nda  devam ediyor. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

ŞAHİN: “ÜLKEMİZDE BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATILIYOR”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise müjdeyi, “Gaziantep’e hızlı tren geliyor” diyerek duyurdu. Şahin, “Kara trenden hızlı trene ülkemiz çok yol kat etti. Şimdi 200 km hızla giden trenlerle yolculuk yapacağız. Bu zaman tasarrufu demektir. Keyifli yolculuk demektir. Gelişmişlik demektir. Ülkemiz bir çok alanda başarılı çalışmalara imza atıyor. Gaziantepliler Mersin’e, Mersinliler Gaziantep’e bu tren sayesinde 1,5 saatle ulaşabilecekler. Emeği geçen herkese ,teşekkür ediyorum’’ diye konuştu

2023 YILINDA TAMAMLANACAK

Proje sayesinde özellikle liman kenti Mersin’e ulaşımın kolaylaşması ve maliyetin düşmesiyle Gaziantep’teki üreticilerin rekabet imkanları daha da güçlenecek. Uzunluğu 236 kilometre olan Mersin Adana Osmaniye Gaziantep Hızlı Demiryolu Projesi’nin 2023 yılında tamamlanması planlanıyor. Projenin tamamlanmasıyla Adana-Gaziantep arası seyahat süresi 1,5 saate düşecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM