DOLAR 28,8627 -0.24%
EURO 31,5762 -0.62%
ALTIN 1.888,15-0,68
BITCOIN 1087110-1,44%
Gaziantep
10°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hocaoğlu AKP’li Yöneticilere Yüklendi

Hocaoğlu AKP’li Yöneticilere Yüklendi

ABONE OL
17 Aralık 2019 14:51
Hocaoğlu AKP’li Yöneticilere Yüklendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu haftaki basın toplantısına, 12-18 Aralık Yerli Malı haftası kutlu olsun diyerek başlayan İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, kentin sorunlarına dikkat çekerek, yöneticilere eleştiride bulundu.

Güneyin Sesi Gazetesi- İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, “1923 yılında İzmir İktisat Kongresinde yurdun bağımsızlığı için, ulusal kalkınma için, alınan kararlar içinde olan yerli malı üretimi ve kullanımı kararı, 1946 yılından itibaren de Yerli Malı Haftası olarak kutlanmaya başlanmıştır” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Ancak mevcut iktidar yerli malını unutturduğu gibi haftasını da unutturmuştur.”

Hocaoğlu, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci için sevip saydığı bir siyasetçi ve iş insanının olduğunu belirtikten sonra “Kendisinin Savunmaya çalıştığı kişiler susar iken, kendisi cevap vermeye çalışıyor. Üstelik savunulması çok zor işe kalkışıyor. Gerçek suçluyu ve haksızı inkâr ederek savunamazsınız. Ayrıca kendileri ve Gaziantep de, iş başında olan AKP yöneticileri, sanırım beni hiç tanımıyor. Rest çekilecek en son kişilerden biri olduğumu bilmiyorlar. Hele hizmet için istifa resti. İş o safhaya kalırsa, Gaziantep de AKP’nin ne milletvekili, ne belediye başkanı nede parti yöneticileri kalır. Buyurun beyler hodri meydan…” ifadelerini kullandı.

Hocaoğlu, kendisini istifaya çağıran Özkeçeci ve AKP Gaziantep yöneticilerine şu sözlerle seslendi: “Sayın Özkeçeci ve AKP yöneticileri, beni başarısız olduğum için, istifaya çağırmanıza gerek yok; Zaten başarısız olsam istifaya çağırmaz alkış tutarsınız. Ben il başkanı olduktan sonra Gaziantep de AKP yöneticileri konuşmaya başladı. Sizi dile getirdik.  Ayrıca, ben başarısız olduğumda, başarısızım diyecek kadar açık yürekli, istifa etmeyi şeref sayacak kadar onurluyum. Ben İYİ Parti olarak, genel ve yerel seçimlerde Gaziantep de başarısız olduk, Gaziantep’i AKP iktidarına ve yönetimine muhtaç bıraktık, Gaziantep ten ve Gaziantepliden özür diliyorum; Başarısız olduğumuz için ben göreve getirildim dedim.”

“AKP – MHP ittifakını 2011 yılında görmüştük”

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu:” Benim açıklamalarımı iyi okusaydınız,  beni istifaya çağırma gafletinde bulunmazdınız. Benim, çekincem, koltuk sevdam, hele il başkanlığı hevesimin olmadığını, bırakın Gaziantep; tüm Türkiye gayet iyi bilir. 2011 Yılında MHP Merkez Disiplin Kurulu üyesi iken, Sayın Devlet Bahçeli ile yaptığım görüşme neticesinde; Sayın Bahçelinin amacının AKP’yi iktidarda tutmak olduğunu, benim bu hedefe hizmet etmeyeceğimi belirterek, Sayın Bahçeli ve ekibini istifaya çağırmış; tüm görevlerimden istifa ederek, MHP’de değişim hareketini, benim gibi düşünen ülkücülerle başlatmıştık. Ben ve arkadaşlarım, şu anki AKP – MHP ittifakını 2011 yılında görmüştük.   Bu olayı tüm Türkiye biliyor. Biz bükemediğimiz bileği öpmeyiz. Ormandaki yangını söndürmek için ağzında su taşıyan karınca misali en azından safımızı belirler. Doğrunun yanında, haksızlığın karşısında oluruz.”

“Hizmetkârı olduğunuz FETO enkazının altında kalmayın”

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’ye, gel Gaziantep için el ele verip beraber çalışalım, haksızı değil haklıyı savunup doğruyu yapalım diye seslenen Hocaoğlu: “Topu gözü kör, eli bağlı, ayağı topal yargıya atıp, susmayalım, dilsiz şeytan olmayalım. 8 Temmuz 2018 tarihinde, Çorluda 23 kişinin öldüğü Hızlı tren olayında duruşma Nisan 2020 ye kaldı.  Yargılananlar ise gerçek suçlular değil, günah keçileri. Asıl suçluları koruyarak, Bir zamanlar hizmetkârı olduğunuz FETO enkazının altında kalmayın. Sayın Tahmazoğlu istifa etme erdemini gösteremiyorsa; suçunu kabul edip, özür dileme nezaketini göstersin” dedi.

“Tahmazoğlu imar rantı yaptı”

İl Başkanı Hocaoğlu: ”Sayın Tahmazoğlu, Yeşil Vadi park alanını çok iyi tamamlıyor, taziye evlerini başarı ile hizmete açıyor? Bu hizmetleri görüyor ve inkâr etmiyoruz. Başka ne yaptı? Çok iyi imar rantı yaptı. Sayın Özkeçeci çok zor bir işe el attınız.  AKP’nin yanlışlarını savunmayı madem seçtiniz; buyurun. Ancak size tavsiyem bırakın muhatapları cevaplasın. Sizin savunduğunuz yol arkadaşlarınız yolsuzluğu, haksızlığı hak kabul etmişler” diye konuştu.

“50 yıldır ruhsatsız petrol istasyonu kimin?”

“Mezarlık kavşağındaki 50 yıldır ruhsatsız petrol istasyonu kimin?” diye soran Hocaoğlu: “O petrol istasyonunu siz görmüyorsunuz diye biz de mi görmeyeceğiz. Kavşak trafik faciası, Gaziray dünyanın emeği, kavşağı yok sayarız. Sit Alanını deleriz, Gazirayı geçiririz ama o petrol istasyonuna dokunmayız diyorsunuz. Bence buna da karışmayın Muhatapları yani Sayın Fatma Şahin cevap versin? Yerel basında lahmacun, baklava seremonisi yaparak, cambaza bakı bize oynatmayın. Gaziantep’in gerçek gündemine dönün. Rant uğruna imara yeni açtığınız yerleri hep birlikte gezelim. Açtığınız sözde yollara bakalım. Bir yere imara açılır iken, önce alt yapı yapılır, okul yapılır, yollar yapılır, parklar yapılır. Siz ve ekibiniz ise önce oradaki araziyi toplar, sonra sözde yol açar, birde şatafatlı cami kondurur, sonrasında sağlayacağınız rantı hesaplarsınız. Artık cambaza bakmıyoruz. Bu düzen bitecek. Bu arada, şu malvarlıklarınızı bir açıklayın da Gaziantepli görsün.  İhaleleri, meclis toplantılarını halka açık yapın. Gaziantep halkı sizi izlesin. Ankara, İstanbul yapıyor. Biz de istiyoruz” dedi.

“Gaziantep’in vekillerine çağrımdır”

Gaziantep’in 14 vekiline çağrımdır, ifadelerini kullanan Hocaoğlu, “Gaziantep’te toplulaştırma adı altında bir rezalet yaşanıyor. Köylü perişan, tarla sınırları değişti. Her köyde vatandaş ne yapacağını bilemiyor. İleride büyük kavga ve cinayetlere sebep olacak şekilde insanlar arasında huzursuzluk var. Buna biran önce el atın, aksi takdirde önlenemez facialar oluşacaktır” diye konuştu.

“Yollar tehlikesi taşıyor”

Nurdağı – Gaziantep arası yolun hala tamamlanamadığına dikkat çeken Hocaoğlu, bu yolun ölüm yolu olarak anıldığını belirtti. Hocaoğlu: “Yol güzergâhındaki köylüler özellikle kışın, sisinde çökmesi ile sürekli trafik kazası tehdidi altında yaşıyorlar.  Nizip – Gaziantep arası yolda aynı şekilde ivedi bitirilmelidir. Nizip otoban çıkışı ve Nizip Organize Sanayi girişi çok ters güzergâhta bulunuyor. Organize sanayi giriş güzergâhından otoban girişi verilmelidir. Karkamış ilçesi de otobana rahat bağlanmış olur” ifadelerini kullandı.

 

İYİ Parti Gaziantep İl Teşkilatı olarak, Gazianteplinin yanında olacaklarını, gerçekleri korkmadan söyleyeceklerini belirten Hocaoğlu: ”Bükemediğimiz bileği öpmeyeceğiz. Bükmek için çalışıp,  Gaziantep’te ilk seçimlerde iktidar olacağız” diye konuştu.

“Sayın Valimize teşekkür ediyorum”

Hocaoğlu: “Zaman ve mesai saatine bağlı kalmadan hizmet için çalışan sayın valimize, Gaziantep’e geldiği ilk günden bu zamana özellikle uyuşturucu tacirlerine karşı yaptığı başarılı operasyonlardan dolayı sayın emniyet müdürümüze ve çalışma arkadaşlarına teşekkürü borç bilir, başarılarının devamını dilerim” dedi.

“Fatma Şahin tribünlere hitap ediyor”

Hocaoğlu son olarak: “Sayın Fatma Şahin tribünlere çok iyi hitap ediyor. Her gün tüm yerel basının manşetlerini süslüyor. Ancak bilsin ki biz artık cambaza bakmıyoruz. Mezarlık kavşağındaki ruhsatsız 50 yıllık petrol istasyonu için ne yaptın, buyurun beraber gezelim, yeni imara açtığınız yerleri. Hani eski yerler gecekondu ya, 17 yıldır bu ülkeyi ve Gaziantep’i siz yönetmiyorsunuz ya, son bir yıla bakalım. Merkez ilçe başkanlarınızın ve sizin eserlerinizi görelim. Alt yapıyı yapmadan iki iş makinası ile açıp rant oluşturduğunuz yerleri birlikte gezelim. Gaziantep ve Gazianteplinin yanında olacağımıza, başarısız olur isek şerefimizle onurumuzla istifa edeceğimize söz veriyoruz. Allah’a şükür verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

 

Güneyin Sesi Gazetesi/Yerel 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r