DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN %
Gaziantep

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İMO’dan deprem farkındalık etkinliği

İMO’dan deprem farkındalık etkinliği

ABONE OL
18 Ağustos 2022 12:42
İMO’dan deprem farkındalık etkinliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, 17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde deprem bilincinin geliştirilmesi amacıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinliklere Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ ile Şehitkamil Belediyesi Başkan Yardımcıları Murat Özgüler, Serkan Özatıcı ve Ceyda Gürsel de katıldı.

ÇOCUKLARDAN BÜYÜK İLGİ

Depremlerin yol açacağı muhtemel can kayıpları ve hasarların önüne geçmek amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Deprem Duyarlılık Sergisi açıldı, film gösterisi ve çocuklara yönelik animasyon gösterisi yapıldı. Ayrıca deprem konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla broşür dağıtımı gerçekleştirildi. Çok sayıda inşaat mühendisinin de katıldığı etkinliklere özellikle çocuklar büyük ilgi gösterdi.

BAŞKAN YARDIMCILARINDAN ZİYARET

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi tarafından Anneler Parkı içerisinde düzenlenen etkinlikleri Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ ile Şehitkamil Belediyesi Başkan Yardımcıları Murat Özgüler, Serkan Özatıcı ve Ceyda Gürsel de ziyaret etti. Başkan Burkay Güçyetmez’den Oda çalışmaları ve düzenlenen etkinliklerle ilgili bilgi alan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ ile Şehitkamil Belediyesi Başkan Yardımcıları, Deprem Duyarlılık Sergisi’ni de gezerek, sergide yer alan resimleri yakından inceledi.

HER ŞANTİYEYE BİR ŞEF GÖREVLENDİRİLMELİ

İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, temel hedeflerinin bir doğa olayı olan depremin felakete dönüşmesinin önüne geçmek olduğunu belirterek, nitelikli mühendislik hizmetinin önemine dikkat çekti. Güçyetmez, “Deprem bilincinin çocuklardan başlayarak toplumun tüm kesimlerine yaygınlaşmasını sağlamak ve inşaat mühendisliğinin önemini vurgulamak amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerin büyük ilgi görmesi memnuniyet vericidir. Etkinliğimize katılan yüzlerce çocuk ve aileleri, olası bir depremden önce ve sonra neler yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi oldu. İMO Gaziantep Şubesi ve inşaat mühendisleri olarak bilgi ve birikimlerimizi her zaman toplum faydasına kullanmaya devam edeceğiz. Bir deprem ülkesiyiz. O zaman depremle yaşamayı öğrenmek zorundayız. Aksi taktirde geçmişte olduğu gibi gelecekte de büyük felaketlerle karşılaşmamız kaçınılmaz olur. Depremlerde nitelikli mühendislik hizmeti hayat kurtarır” diye konuştuktan sonra, güvenli yapılar için her şantiyeye tam zamanlı bir şantiye şefinin görevlendirilmesinin zorunlu olduğunu ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r