DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 529830-1,19%
Gaziantep

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İYİ PARTİ’DEN  ” TAHMAZOĞLU İSTİFA ET ” ÇAĞRISI

İYİ PARTİ’DEN ” TAHMAZOĞLU İSTİFA ET ” ÇAĞRISI

ABONE OL
20 Kasım 2019 18:22
İYİ PARTİ’DEN  ” TAHMAZOĞLU İSTİFA ET ” ÇAĞRISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güneyin Sesi   – İYİ Parti Gaziantep İl Başkanlığı çöken cami inşaatında yaşamını yitiren Mühendis Korkut Küçükcan’ın ölümü ile ilgili basın toplantısı düzenleyerek sert açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti İl Başkanı Av.Oğuz Hocaoğlu tarafından yapılan basın açıklamasında Küçükcan’ın ölümüyle ilgili Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na istifa çağrısında bulunarak

“Ülkemizde kokuşmuşluğun, ülkenin kaynaklarının nasıl FETÖ terör örgütüne peşkeş çekildiğinin yalnızca bir örneğidir’’ dedi.

Hocaoğlu açıklamasının devamında,“Yargının önüne gariban iki mühendis, iki güvenlik görevlisi, iki zabıta atılsın, günah keçisi seçilsin istemiyoruz. Sözde Hukuk adına birkaç emir kulu mağdur edilsin istemiyoruz. Bir hukukçu olarak net konuşuyorum, Yıllar önce Sayın Melih Gökçek’i birçok davadan ve sorumluluktan kurtarmak için yapılan düzenlemelerle belediye başkanlarını hukuken aklayalım istemiyoruz. Belediyelerin siyasi kurumlar olduğunu, başkanın sözünün kanun olduğunu herkes bilir. Başkanın dediğini yapmayan müdür, mühendis memur görevden pasifize edilir. Bu bağlamda; Cami inşaatının ruhsatı yok? Suçlu kim mühendis mi? Asla değildir. Suçlu görmeyin diyen belediye başkanıdır. Çünkü yaptıran FETÖCÜLERDİ o zaman kol kola idiler. Nasıl ruhsat sorsunlar? İmar planını bile değiştirdiler. Ahşap iskele yasak? Suçlu kontrol etmeyen imar müdürlüğü veya zabıta mı? Asla değil? Görme diyen Belediye başkanıdır. Şimdi ahkâm kesmeyi bırakalım? Gözü kör, kulağı sağır edilen, eli bağlanan yargının önüne üç beş gariban atmayalım? Açıklama yapan kurum, kuruluş ve kişilere siz basın mensuplarına bunu bildirmeyi borç bilirim. Buzdağının görünen değil görünmeyen devasa kısmına bakalım. Saygı değer Gaziantep halkından özür diliyoruz. Bize, size öküz diyen bu zihniyete  sizi tekrar muhtaç bıraktığımız için ? Bizde suçluyuz. Bu bizim öz eleştirimizdir. HEP SÖYLÜYORUM BİZ MUHALEFET DEĞİLİZ ? ÖKÜZ HİÇ DEĞİLİZ ? BİZ BU ÜLKEYİ ÖKÜZLEŞTİREN ZİHNİYETTEN KURTARACAK İKTİDARIZ. Ve Diyoruz ki; HUKUK ADALET, HAKKANİYET ADINA SAYIN TAHMAZOĞLU İSTİFA ET  ? Üç beş gariban çalışanın arkasına sığınma…onların ekmeği ile oynama  ?.Hala uyanmadık, hala kör, sağır, dilsiziz, utanç abidesinin içindeki enkaz daha kaldırılmadı ? Acaba başka kaç ceset kaldı bilen var mı? Hiç mi ders almadınız? Derhal o enkaz kaldırılmalıdır. Hukuk, adalet yok edilerek, hak yenerek, yapılan hiçbir ibadethane ibadethane hele cami olamayacağından, bu utanç abidesine ise asla Korkut Küçükcan adını verme gafletine düşmeyin? Korkut Küçükcan adını bu hukuksuzluğa, ahlaksızlığa, rant uğruna imarı dahi yok sayan, yine dine sığınan bu zihniyetin ürününe sakın vermeyin…“ ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r