• DOLAR
  8,6580
  %1,55
 • EURO
  10,1795
  %1,20
 • ALTIN
  488,66
  %1,66
 • BIST
  1.419
  %0,10
İYİ Partili Özdağ’a vali Gül’den yanıt: Yeni firma değil, yeni fabrika açılışı yaptık

İYİ Partili Özdağ’a vali Gül’den yanıt: Yeni firma değil, yeni fabrika açılışı yaptık

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı Gaziantep 5’inci Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili 300 fabrikanın gerçekte olmadığı iddiaları sosyal medyada yer almaya devam ediyor. 

Güneyin Sesi GAZETESİ- Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, oda başkanları ve basın mensupları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı Gaziantep 5’inci Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) gezmesi ve bunu sosyal medya hesaplarından “Gaziantepli sanayicinin alın teri, göz nuru 5.OSB’nin varlığını ispatlamak için ulusal ve yerel basınla birlikte 5 saat fabrika gezdik. Tartışma devam ederse 300 fabrikanın sahiplerini size misafirliğe göndereceğiz. Güzel haberlerle mutlu olun! Lütfen” ifadeleriyle paylaşması üzerine İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, vali Gül’e twitter hesabından “Sayın Valim son 2 yılda açılan 300 fabrikadan kaç tanesi Can Tuğsuz’un ifade ettiği gibi 45 yıldır çalışıyor? 5 saat değil 25 saat gezseniz de bu sorunun cevabını vermeden gezi bitmez. Hâlâ dürüst ve cesur işadamlarının olması sizi şaşırttı mı yoksa?” sözleriyle karşılık verdi.

Gaziantep valisi Gül, Milletvekili Özdağ‘a şu yanıtı verdi: “Sayın vekilim, Gaziantepli firmalar arasında 80 yıllık olan da var! Fabrikaları açılışa biz önerdik. Köklü firmaların yeni fabrikalarının resmî açılışını yaptık. Siz tek başınıza 5. OSB’nin yolunu bulamazsınız, haber verirseniz bir rehber eşliğinde tek tek gezdirelim.”

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM