• DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,91
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
Kaplan: Emekçinin eline kalan son güvenceyi de gasp etmek istiyorlar

Kaplan: Emekçinin eline kalan son güvenceyi de gasp etmek istiyorlar

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, nakit para olmadığı belirtilen işsizlik fonunu beslemek adına AKP iktidarının Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi adı altında emekçilerin kazanılmış hakkı olan kıdem tazminatının fona devredilmesi düzenlemesini sert bir dille eleştirdi.

Güneyin Sesi GAZETESİ- AKP’nin getirmek istediği  ‘Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi’ne yönelik eleştiri de bulunan CHP’li Kaplan, “Her şey bitti, şimdi de Saray, gözünü vatandaşın yıllarca çalışıp hak kazandığı kıdem tazminatına dikti” dedi.

Hükümetin ’emekçinin eline kalan son güvenceyi de gasp etmek istediğini belirten Kaplan’ın açıklaması şu şekilde: “Kıdem tazminatı işçilerin emeklilikte bir ev, bir araba alma hayalidir, belki alacakları parayla çocuklarını okutma hayalidir. İşçinin alın teridir, yıllardır verdiği emeğin karşılığıdır. Kıdem tazminatının fona devredilmesi demek; tam anlamıyla işçinin, emekçinin elinde kalan son güvencesini elinden almaktır.

Hükümet fon yaratmak için kendi şatafatından ödün vermek yerine, yine işçinin, emekçinin hakkına göz dikiyor. AKP İktidarı ne zaman zora düşse, kıdem tazminatını zayıflatma gündeme geliyor. Bu düzenleme kabul edilecek bir düzenleme değildir. Kıdem tazminatı, işçinin, emekçinin iş güvencesi, yıllarca biriktirdiği emeğidir.  Senelerce asgari ücretle çalışan yurttaşlarımızın birikmiş paralarına el koymak isteyen AKP İktidarı, işçinin emekçinin hakkını bu düzenlemeyle gasp edecek. Bırakın bari yaşlılıklarında işçi, emekçi nefes alsın!”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM