• DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Kaplan: Esnaf bitti AKP peşkeş derdinde

Kaplan: Esnaf bitti AKP peşkeş derdinde

Güneyin Sesi Gazetesi- CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, pandemi boyunca AKP Hükümetinin esnafı görmezden gelerek, hiçbir sorununa çözüm bulamadığı gibi çaresizliğe sürüklediğini söyledi.

UMURSANAN TEK ŞEY YANDAŞI KAYIRMAK

Milletvekili Kaplan, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini hatırlatarak; “Genel Başkanımız pandemi başladığından beri AKP’ye esnaf ile ilgili yapılacakları kalem kalem sıralıyor. Sicil ve vergi affı gelsin dedi, AKP umursamadı. Stopajı kaldırın dedi, AKP umursamadı. Esnafa fatura ve kira yardımı yapılsın dedi, AKP umursamadı. İcralar durdurulsun, esnafa geri ödemesiz nakit desteği sağlansın dedi, AKP umursamadı. AKP’nin umursadığı tek bir şey var, o da yandaşı kayırmak. Hala hayal projelere, hayal yatırımları vatandaşa ödülmüş gibi açıklıyorlar. Bugün geldiğimiz noktada 99 bin 588 esnaf iş yerini kapattı. Her gün ortalama 273 esnaf kepenk kapatıyor. AKP Hükümeti’nin umurunda mı? Ne yazık ki değil. Esnaf bitti, tükenti, çaresiz kaldı ancak AKP 5 müteahhit derdinde” diye ifade etti.

VATANDAŞ HER ŞEYİN FARKINDA

Kaplan,  “AKP, tüm beceriksiz politikalarını ve başarısızlıkları ya dış güçlere, ya muhalefete ya da vatandaşa bağlıyor. Döviz arttı, alım gücü düştü, Türk Lirası değer kaybetti, AKP hepsi dış güçlerin oyunu dedi. Aynı AKP, enflasyonun sorumlusunun esnaf olduğunu savundu. Koyun can derdinde, kasap et derdinde bile değil artık! AKP, yönetemediği gibi artık tüm suçu da bir şeylere atarak işin içinden sıyrılmaya çalışıyor. Ancak ne vatandaşlarımız ne de esnafımız bu oyunlara gelmiyor; her şeyin farkında” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM