DOLAR 32,5360 0.24%
EURO 34,7455 0.02%
ALTIN 2.492,521,24
BITCOIN 20552073,49%
Gaziantep
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Korkutcan’ın Ölümü Meclise Taşındı

Korkutcan’ın Ölümü Meclise Taşındı

ABONE OL
28 Kasım 2019 17:02
Korkutcan’ın Ölümü Meclise Taşındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnşaatı süren Akkent Cami’de çöken tahta iskelenin altında kalarak yaşamını yitiren inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ın ölümünün araştırılması için CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan araştırma komisyonu kurulması için TBMM’de teklif sundu.

GAZİANTEP-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Şahinbey ilçesine bağlı Akkent Mahallesi’nde yapımı süren Akkent Cami inşaatında çöken tahta iskelenin altında kalarak yaşamını yitiren inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ın ölümünün araştırılması için 23 milletvekilinin imzasıyla meclis araştırma önergesi verdi.

Teknik Rapora Dikkat Çekti

Kaplan verdiği önergede, “14 Kasım tarihinde, Gaziantep Şahinbey’de Akkent Camii’nin çökmesi sonucunda genç ve başarılı inşaat mühendisi evladımız Korkut Küçükcan’ı kaybettik. Korkut Küçükcan; 19 yıldır yaptığı mesleğinde sayısız başarılara imza atmış, genç, dinamik donanımlı bir evladımızdı. Korkut Küçükcan; kendisi kadar mesleğine önem vermemiş, başarısız ve art niyetli insanların suiistimalleri, denetimsizlikleri ve ihmalleri yüzünden gencecik yaşta toprağa girmiştir. Ülkemizde yaşanan iş cinayetleri, iş kazaları, tedbirsizlikler ve ihmaller yüzünden her yıl binlerce vatandaşımızı kaybetmekteyiz. Bu denli elim olayların olmaması ve önüne geçilmesi ağır yaptırımlar ve cezalar gerekmektedir” diye konuştu. Meclis Araştırma önergesinde Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Heyeti teknik bir raporuna dikkat çekerek “Bu rapor çok acı gerçekleri önümüze sermektedir. Gencecik bir canımızı kaybetmemize neden olan bu inşaatı bu hale getirenler kimlerse yargı önünde hesap vermelidir” ifadelerini kullandı.

Güneyin Sesi Gazetesi

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r