DOLAR 18,8299 0.01%
EURO 20,2284 0.07%
ALTIN 1.134,190,26
BITCOIN 4320040,48%
Gaziantep

KAPALI

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

KAPLAN’DAN AĞAÇ KATLİAMINA TEPKİ

KAPLAN’DAN AĞAÇ KATLİAMINA TEPKİ

ABONE OL
27 Eylül 2022 14:03
KAPLAN’DAN AĞAÇ KATLİAMINA TEPKİ
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan Tugay arazisinde yapılan ağaç katliamıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Üzülerek görüyoruz ki, memleketin yönetimindeki zihniyet, uzun yıllardır hepimizin ortak malı olan kamu kaynaklarını, işletmeleri, mülkleri, arazileri sorumsuzca kullanıyor, satıyor, imara açıyor, usulsüzce değerlendiriyor. Devlete kayıtlı olan bu menkul ve gayrimenkullerin hükümete değil halka ait olduğunu ısrarla anlatmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Bugün bu konuda yeni bir iddia ile karşı karşıyayız.

Bilindiği üzere daha önce 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait olan bazı arazilerimiz Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından imara açılmış, bu karar da mahkemeye taşınmıştı. Mahkemenin tayin ettiği bilir kişi heyeti de kararın kamu yararına uygun olmadığı kanaatine varmış, böylece karar iptal edilmişti. Fakat daha mahkeme süreci devam ederken, Büyükşehir Belediyesi mahkeme kararını hiçe sayarak imar değişikliğine gitti ve teklifini oy çokluğu ile Belediye Meclisinden geçirdi. O sırada Başkan Vekili Osman Toprak tarafından arazide hiçbir ağacın kesilmeyeceği iddia edilmişti. Fakat bugün aldığımız duyumlara göre arazide resmen ağaç katliamı yapıldığı iddia ediliyor. Bu doğa katliamının ise “cami yapıldığı” gerekçesiyle meşrulaştırılmaya çalışılması da bir başka konu. Bu ülkede elbette halkımızın ihtiyaçlarına uygun şekilde ibadethaneler inşa edilmelidir. Öte yandan kamu yararı için yapılacak bir binanın kamuya ait yeşil alanlar kesilerek yapılması, sevap kazanmak için bir sürü yaş ağaca kıyılarak bu kadar günah işlenmesi bizim destekleyebileceğimiz bir şey değildir. Bu iddiaların takipçisi olmaya ve halkımıza ait olan değerlerimizi korumaya sonuna kadar devam edeceğiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r