DOLAR 30,9853 0.23%
EURO 33,4925 0.11%
ALTIN 2.019,640,40
BITCOIN 1583532-2,14%
Gaziantep

PARÇALI BULUTLU

16:20

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

KARACA, ‘KÜRT’ DÜŞMANLARINA BEYBAHÇE’DEN CEVAP VERDİ

KARACA, ‘KÜRT’ DÜŞMANLARINA BEYBAHÇE’DEN CEVAP VERDİ

ABONE OL
12 Mayıs 2023 09:49
KARACA, ‘KÜRT’ DÜŞMANLARINA BEYBAHÇE’DEN CEVAP VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Yeşil Sol Parti Gaziantep milletvekili adayı Sevda Karaca, geçtiğimiz günlerde Kürt siyasetçileri zindanla tehdit eden Destici’ye, mermilerle tehdit eden Bahçeli’ye ve bugün Kürtlere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Antep’te IŞİD katliamının yaşandığı Beybahçe’den yanıt verdi. Ayrıca AK Parti 1. sıradan milletvekili adayı olan eski Adalet Bakanı’na sorular yöneten Karaca’nın açıklamasında şöyle konuştu:

Buradayız! Burası Beybahçe. Burası, Kürt halkına karşı en karanlık politikaların uyguladığı mahallelerden biri. Burası cihatçı barbar çetelerinin Kürtlere karşı katliam yaptığı bir mahalle. Evet, 20 Ağustos 2016 tarihini, o karanlık günü unutmadık. 7 yıl önce burada cihatçı IŞİD çeteleri bir kına gecesine bombalarla saldırdı. İnsanların en mutlu gününü kabusa çevirmekten geri durmadılar! Tam 56 kişi yaşamını yitirdi. 40’ı çocuktu. HDP milletvekilleri onlarca önerge verdi mecliste, IŞİD’in Gaziantep’teki faaliyetleri için özel meclis araştırmaları istendi. Soralım, bugün karşımızdaki karanlık ittifakların bir numarası, sabık Adalet Bakanına: Sen ne yaptın?! Tüm sorumluların cezalandırılması için ne yaptın?!

Bombalar patlatarak iktidarını muhafaza edenler, Kürtlerin eşitlik ve özgürlük mücadelesini boğmak için çocukların canına kıymaktan çekinmiyorlar, biliyoruz. Hem Kürt çocuklarını öldürüp hem de bugün gariban Kürt çocukları üzerinden oy devşirmeye çalışan ikiyüzlülüğünüzün farkındayız. O çocukları siz gariban hale getirdiniz. Uğur Kaymaz’ı, Enes Ata’yı, Ceylan Önkol’u unutmadık!

Hem Sur’da, Cizre’de bodrum katlarında Kürtleri katledip hem de “Biz bu işi çözecektik, izin vermediler, önümüze tuzak kurdular” diye söylediğiniz yalanların farkındayız. Cenazesi 7 gün boyunca yerde yatan Taybet Ana’yı unutmadık!

Bugün de kalkmışlar “Hayallerinizi zindana çevireceğiz” diyorlar. Siyasi rehin tutulan Kürt siyasetçileri, Sebahat Tuncel’i, Gültan Kışanak’ı, Selahattin Demirtaş’ı ve daha nice arkadaşımızı bırakmayacaklarını söylüyorlar. “Vücutlarına mermi alacaklar” diye gözü dönmüşçesine tehditler savuruyorlar. En iyi bildikleri şey bu! Eşit, özgür ve onurlu bir barış için inatla mücadele edenleri hedef almak!

Tutuklamalarla, parti kapatmalarla Kürt halkının iradesini ortadan kaldırabileceklerini düşünecek kadar gaflet içindeler!

Ama biz, başta Kürt halkı olmak üzere bu ülkede yaşayan tüm halklar, onları bu gaflet uykusundan uyandıracağız!

Bin bir zulmederek insanlık onurunu çiğneyerek tutsak aldığınız Aysel Tuğluk’u nasıl direne direne, birleşe birleşe, mücadeleyle çıkardıysak zindanlarınızdan tüm siyasi tutsakları da öyle çıkaracağız! Adalet saraylarında adalet adına işlediğiniz tüm adaletsizlik suçlarının hesabını soracağız!

“Ananızın ak sütü gibi helal haklarınızı size teslim etmek için mücadele verdik” deyip Kürtlere hala anadil hakkını tanımamış bu Tek Adam rejimini birlikte değiştireceğiz!

Biz kazanacağız!

Barış kazanacak!

Halklar kazanacak!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r