• DOLAR
  8,3527
  %-1,01
 • EURO
  9,9317
  %-1,04
 • ALTIN
  485,84
  %-1,29
 • BIST
  1.401
  %0,60
Kasaplara kurban bayramı öncesi eğitim verilecek

Kasaplara kurban bayramı öncesi eğitim verilecek

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Kurban Bayramı öncesi kasaplara yönelik düzenlenecek olan bilgilendirme eğitiminin, pandemi sürecinde enfeksiyon riskinin minimum seviyeye düşürülmesi açısından büyük önem arz ettiğini söyledi.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Borsası ve Kasaplar ve Celepciler Odası iş birliğiyle, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kasaplara yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlenecek.

Gaziantep’te yaklaşık 2 bin kasabın enfeksiyon risklerine karşı bilgilendirilmesinin planlandığı iş birliği protokolü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Gaziantep Kasaplar Odası Başkanı Eyyup Maydanozoğlu tarafından imzalandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen törende konuşan Başkan Fatma Şahin, halk sağlığını ön planda tutarak, Gaziantep’in Gastronomi kimliğine yakışır şekilde hareket etmemiz gerekiyor dedi.

Bir koordinasyonun sonucunda bugün bir arada olduklarını belirten Şahin, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Pandemi kurulunda çıkan kararlar önümüzde. Merkezi yönetim tarafından yayınlanan genelgelerimiz var. Kurban Bayramı’na doğru gidiyoruz. Mübarek bayramımızın dinimize, medeniyetimize ve inancımıza uygun şekilde gerçekleştiriyoruz ancak salgın döneminde bayramımıza eğitimlerimizle katkı sağlamak amacındayız.  Pandemiyle birlikte yayınlanan genelgeler gereğince yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler belirlendi. Hijyen Eğitici Eğitimlerine kasaplar ile kantinleri de dahil ediyoruz. Bunu kuaförler ve restoranlar için hali hazırda yapıyoruz. Şimdi bu çalışmamıza kasapları ve kantinleri de ekledik. Gastronomi şehriyiz. Bu yüzden şehrimize yakışır şekilde davranmalıyız. Çok hassas bir dönem. Şehrimiz çok önemli bir sınavdan geçiyor. Kurban Bayramı’na giderken kasaplarla yapacağımız bu çalışma bizi güçlendirecek. Bütün kasaplarımızın bu eğitimlere gelmelerini istirham ediyorum. Eğitim şart, her konuda kendimizi yetiştirmemiz gerekiyor. Kurban Bayramının hassasiyetini hep birlikte yöneteceğiz. Şehrimize hayırlı olsun diyoruz. “

GTB Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise törende yaptığı konuşmada, kasaplara yönelik gerçekleştirilecek olan eğitim programının önemine dikkat çekti.

Eğitimin, pandemi sürecinin devam ettiği bir ortamda yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yapılmasının halk sağlığı için özel önem ihtiva ettiğine işaret eden Akıncı, “Dünyanın lezzet başkenti Gaziantep’te, gastronomi kimliğimize yakışır Et Borsamızı açılışa hazır hale getirdik. Teknolojik alt yapısıyla gıda güvenliğinin en üst noktada sağlandığı Et Borsasında, hizmet verecek olan kasaplarımızın da enfeksiyon riskine karşı bilgilendirmesi hem kasaplarımızın hem de toplum sağlığının korunması açısından son derece yararlı bir adım. Eğitim programına tüm sektör temsilcisi üyelerimizin katılımının sağlanması noktasında destek vereceğiz “diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM