• DOLAR
  9,7379
  %1,41
 • EURO
  11,3193
  %1,13
 • ALTIN
  564,04
  %1,93
 • BIST
  1.484
  %0,25
KESK: Zıvanadan çıkmış şekilde saldırılıyor

KESK: Zıvanadan çıkmış şekilde saldırılıyor

Güneyin Sesi Gazetesi- KESK Gaziantep şubesi gündemden düşmeyen HDP, İHD, İstanbul Sözleşmesi, Gezi Parkı ve Merkez Bankası kararlarına ‘zıvanadan çıkmışlık, örgütlü kötülük’ sözleriyle tepki gösterdi.

KESK Gaziantep Şubesi son dönemde Cumhur İttifakı tarafından alınan kararlara tepki gösterdi. Siyasilerin kararlarını, ülkenin ve emekçilerin başına çöreklenen örgütlü bir kötülük olarak değerlendiren sendika üyeleri, “görülmemiş ve zıvanadan çıkmış bir şekilde her gün yeni bir saldırı dalgası başlatılıyor” dedi.

KESK Gaziantep şubesinin açıklamasının tamamı şöyle:

Geçen hafta içerisinde ilkin etkileri altındaki yargı eliyle Sayın Gergerlioğlu’nun dokunulmazlığı kaldırıldı. Askeri darbe planlarında görmeye alıştığımız bir zamanlama ile aynı saatlere denk getirilerek HDP’ye yönelik kapatma davası açıldı. Üzerinden 24 saat geçmeden aralarında İHD Eş Genel Başkanı’nın da olduğu onlarca siyasetçi, emek ve demokrasi güçlerinin temsilcileri gözaltına alındı.

Daha ne oluyor demeye kalmadan bu kez İBB mülkiyetindeki Gezi Parkı, düşman bir gücün elinden kurtarılıyorcasına Vakıflara devredildi. Daha dört ay önce büyük bir gürültü ile Merkez Bankası başkanlığına getirdikleri kişiyi yandaş medya üzerinden hain ilan ettikten 24 saat sonra değiştirdiler. Keyfiliklerinin faturasını fırlayan döviz kurundan dolayı emekçiler öderken aynı sırada birilerinin cebi doldu ya da dolduruldu.

Anayasa ve Meclis hiçe sayılarak, yetki gaspı yapılarak AKP Genel Başkanının imzası ile İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararnamesi ile bir sonraki güne uyandık. Sözleşmeden çekilme kadınlara yönelik cinayetlerin ve şiddetin politik olduğunu kanıtlamış, bu yöndeki tartışmalara son noktayı koymuştur. Uluslararası sözleşmelerden çekilmenin usul ve yolu anayasada açıkça tarif edilmesine rağmen bir kararname ile Meclisin iradesi yerle bir edilmiş, adeta adı konmamış bir saltanat dönemi başlatılmıştır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM