• DOLAR
  8,5492
  %-0,17
 • EURO
  10,0853
  %0,06
 • ALTIN
  495,52
  %-0,40
 • BIST
  1.352
  %-0,86
Kılavuzlu Barajı meclis gündeminde

Kılavuzlu Barajı meclis gündeminde

Güneyin Sesi Gazetesi- CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak İslahiye ve Nurdağı’nın yanından geçen Kılavuzlu Barajı’nın biran önce tamamlanması için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye çağrıda bulundu. Kaplan, “İslahiye ve Nurdağı’nda 110 bin dönüm arazi, Kılavuzlu Barajı tamamlandığı takdirde, sorunsuz bir şekilde sulanacaktır.İvedilikle bu ödeneğin tekrar çıkması ve Kılavuzlu Barajı’nın tamamlanması ve çiftçilerimizin sulama sıkıntısının giderilmesi için buradan Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’ye çağrıda bulunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaplan’ın konuşması şöyle:

“İslahiye ve Nurdağı İlçelerimizin yanından geçen Kılavuzlu Barajı”nın 4. Kısım sulama projesi için ayrılan 80 milyon liralık ödeneği iptal edildiği basın ve kamuoyuna yansıdı.

2017 yılında ihalesi yapılan baraja bugüne kadar bir metre boru dahi döşenmedi.

Kuraklığın arttığı bu dönemde, çiftçilerimizin su sıkıntısı oldukça fazlayken bu ödeneğin iptal olması İslahiye ve Nurdağılı çiftçilerimizi mağdur etmiştir.

İslahiye ve Nurdağı’nda 110 bin dönüm arazi, Kılavuzlu Barajı tamamlandığı takdirde, sorunsuz bir şekilde sulanacaktır.

İvedilikle bu ödeneğin tekrar çıkması ve Kılavuzlu Barajı’nın tamamlanması ve çiftçilerimizin sulama sıkıntısının giderilmesi için buradan Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’ye çağrıda bulunuyorum.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM