DOLAR 18,8155 0.05%
EURO 20,5025 0.02%
ALTIN 1.166,560,02
BITCOIN 4320460,23%
Gaziantep

AÇIK

15:55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kurbanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak

Kurbanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak

ABONE OL
4 Haziran 2022 12:11
Kurbanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Gaziantep’te Valilik tarafından organize edilerek hayata geçirilen KURBANTEP projesi ile vekâlet yoluyla kesilecek kurbanlar, Türk Kızılayı ve Türk Diyanet Vakfı işbirliğinde kavurmaya dönüştürülerek SYDV’ler aracılığı ile Gaziantep’teki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yıl boyunca ulaştırılacak.

Gaziantep Valiliği (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkâmil Belediyesi, Türk Kızılayı Gaziantep Şubesi, Türk Diyanet Vakfı, Gaziantep OSB Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, Gaziantep Ticaret Borsası işbirliğinde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen KURBANTEP projesi protokolü imzalandı.

Valilik Fuaye Salon’da yapılan protokol imza törenine, Gaziantep Valisi Davut Gül’ün yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Kaymakam Vekili Bülent Uygur, Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Türk Kızılayı Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Bozgeyik,  Gaziantep OSB Yönetim Kurulu Başkan V. Ömer Cıncıkçı , Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsmet Özcan ve Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı katıldı.

Vali Davut Gül, Valilik fuaye alanında gerçekleşen imza töreninde yaptığı konuşmada: “Her sene yaptığımız gibi bu sene de KURBANTEP Projesi ile Gaziantep’te vekaleten kesilecek kurbanlara Valilik olarak aracılık yapıyoruz.

Geçmiş yıllarda hem Diyanetin hem Kızılay’ın kurbanla ilgili geniş bir altyapısı vardı. Biz hizmet satın almıştık. Bu sene de inşallah yine onlarla birlikte bu kurbanları kestireceğiz.

Bu proje Gaziantep’in, belediyelerimizin, odalarımızın ve hayırseverlerimizin içerisinde olduğu bir projedir. Gaziantep’te çok sayıda ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz var dolayısıyla bir nebze de olsa kavurma olarak ihtiyaç sahiplerine iletebilirsek bir katkı sunabilirsek maksat hasıl olmuş olacaktır. Katkılarından dolayı haziruna teşekkür ediyorum hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Valiliğince yürütülecek kampanyada bu yıl 1 hisse vekâlet bedeli 2.350,00 TL olarak belirlendi.

Bağışlar Gaziantep SYDV’nin Ziraat Bankası Gaziantep-Değirmiçem Şubesine yatırılabileceği gibi SYDV’nin online web sitesi üzerinden de (www.gaziantepsydv.gov.tr) alınabilecek. Ayrıca 444 27 70 numaralı hattan da ayrıntılı bilgi edinilebilecek.

Bağışta bulunmak isteyenler için;

Hesap Adı : Gaziantep SYDV Proje Hesabı

Ziraat Bankası Gaziantep – Değirmiçem Şubesi İBAN: TR 8300 0100 1904 5110 7655 5004

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r