DOLAR 28,9488 0.22%
EURO 31,2679 0.15%
ALTIN 1.881,860,39
BITCOIN 12753525,65%
Gaziantep

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MHRS VE ALO 182 ÜZERİNDEN RANDEVU ALMAK ÇOK ZOR!

MHRS VE ALO 182 ÜZERİNDEN RANDEVU ALMAK ÇOK ZOR!

ABONE OL
29 Aralık 2022 11:30
MHRS VE ALO 182 ÜZERİNDEN RANDEVU ALMAK ÇOK ZOR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – CHP Gaziantep Milletvekilli İrfan Kaplan, sağlığa erişimde yaşanan sorunlar ile açıklama yaparak, “Ülkemizde ve seçim bölgem Gaziantep’te devlet hastanelerindeki yoğunluk ve doktor azlığı nedeniyle vatandaşlarımız ALO 182 ve MHRS sisteminden randevu alamıyor. Alınan randevular haftalar, aylar sonrasına veriliyor. Bu durum vatandaşlarımızı ciddi anlamda mağdur ediyor” dedi.

Kaplan, “Tarafımıza günde onlarca telefon geliyor MHRS ve ALO 182’den hastane randevusu alamıyoruz diye. Sağlıkta devrim yaptık diyen AKP Hükümeti vatandaş da sağlık bırakmadı. Acil hastalara haftalar sonra randevu ancak verilebiliyor. AKP yüzünden yurt dışına giden binlerce doktorumuz var. Ülkemizde doktor bırakmadılar. Kalan doktorlarımız iş yükü altında eziliyor. Şehir hastaneleri dediler, hastane bırakmadılar. Halkın sağlığına zarar bir saray iktidarı var. Hayat pahalılığı yüzünden özel hastaneye gidemeyen vatandaşlarımız, devlet hastanelerinden de hizmet alamadığı için perişan. AKP iktidarı beşli çeteyi besleyeceğine sağlığa bütçe ayırsın!” diye ifade etti.

SAĞLIKTA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇİLMİYOR

Milletvekili açıklamasının devamında “Öyle bir sağlık sistemi oldu ki vatandaşlarımızla sağlık çalışanlarımız karşı karşıya geliyor. Sağlıkta şiddet gün be gün artıyor. Fedakarca 7/24 çalışan sağlıkçılarımıza hak ettikleri maaş ve özlük hakları verilmiyor. Bugün vatandaşlarımız devlet hastanelerinden randevu alamıyorsa, binlerce ilaç bulunamıyorsa, sağlıkta şiddet bu kadar ayyuka çıktıysa; bunun müsebbibi AKP’dir. Cumhuriyet Halk Partimiz iktidarında Sağlıkta şiddetin önlenmesi için etkin yasal düzenlemeler yapacak, sağlık çalışanlarımıza hak ettikleri değeri verecek ve vatandaşlarımızın sağlığa erişim konusundaki tüm sorunları gidereceğiz” açıklamalarında bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r