• DOLAR
  8,0863
  %0,35
 • EURO
  9,7499
  %0,80
 • ALTIN
  460,86
  %0,14
 • BIST
  1.377
  %-2,20
Milletvekilinden Antep lisesi kararına tepki

Milletvekilinden Antep lisesi kararına tepki

1 şubat 1933 yılında Atatürk’ün direktifleri ile kurulan Türkiye’nin ilk liselerinden olan Gaziantep lisesinin alınan karar neticesinde Bahçelievler Anadolu Lisesine dönüştürülecek. 

Güneyin Sesi GAZETESİ- Gaziantep’in tarihi olan Antep Lisesi için alınan bu karara TBMM İdare Amiri ve aynı zamanda HDP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Toğrul tepki gösterdi.

Toğrul, birçok aydın, sanatçı ve bilim insanını mezun veren, geçmişte Gaziantep’in en güzide lisesi, kendisinin de mezunu olmaktan onur duyduğunu belirttiği Gaziantep Lisesi binasının yarısının bu yıldan itibaren Bahçelievler Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretim vereceğini belirterek tepkisini şu ifadelerle belirtti:”Gaziantep Valiliği ve İl Eğitim Müdürlüğünü, tebrik ediyorum.! Gaziantep’in eğitimle ilgili tek sorunu vardı onu da çözmüşler. Ne dahiyane bir fikir!
Mesela Gaziantep tüm kademelerde yapılan sınavlarda son sıralarda yer almıyor, mesela derslik ihtiyacı yok, mesela öğretmen ihtiyacı yok, mesela kenar semtlerde eğitim öğretim faliyetlerinin önemli bir kısmı ücretli öğretmenlerle karşılanmıyor,Mesela kenar semtlerde sınıf mevcutları 40’ları aşmıyor, mesela ikili öğretim yapılmıyor, mesela taşımalı eğitim sistemi ortadan kaldırılmış, mesela okul çağında yoksulluktan kaynaklı okulu bırakmak zorunda kalan binlerce öğrenci yok.Tek sorun Gaziantep Lisesinin bölünmesi, o da bu yolla çözülmüş oluyor, vallahi bravo! Allah akıl fikir versin bu dahiyane fikirlerle neyi, nasıl çözecekler, bilen var mi?
Yeni liseler açın, adını ne koyuyorsanız koyun ama Gaziantep Lisesi’ne dokunmayın.Birkez daha tüm yetkililere sesleniyoruz bu dahiyane fikrinizden vaz geçin.
Gaziantep Lisesi öğrencilerini, velilerimizi, mezunlarımızı, Gaziantep Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’mizi hatta tüm Gazianteplileri Gaziantep Lisesi’ne sahip çıkmaya, lisemize yönelik yapılan bu saldırıya karşın seslerini yükseltmeye davet ediyorum.”

HABER MERKEZİ

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM