DOLAR 32,5114 0.19%
EURO 34,7589 0.05%
ALTIN 2.487,711,05
BITCOIN 20657523,81%
Gaziantep
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MÜZİK, EĞLENCE, TİYATRO SEKTÖRÜ YİNE AÇLIĞA MAHKÜM EDİLDİ!

MÜZİK, EĞLENCE, TİYATRO SEKTÖRÜ YİNE AÇLIĞA MAHKÜM EDİLDİ!

ABONE OL
2 Haziran 2021 11:38
MÜZİK, EĞLENCE, TİYATRO SEKTÖRÜ YİNE AÇLIĞA MAHKÜM EDİLDİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güneyin Sesi Gazetesi-  CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı 1 Haziran’dan itibaren ‘kademeli normalleşme’ takvimini sert bir dille eleştirerek “Yine politik bir normalleşme, bu ülkenin müzisyenlerine, sanatçılarına, sanatına en ufak bir saygı olmadan, turistlere açılım; halkı açlığa mahkûm bırakma normalleşmesi ile karşı karşıyayız” dedi.

Pandemi nedeniyle yaklaşık bir buçuk senedir yaşanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve tedbirleri sonucunda toplu eğlence mekanlarının, konserlerin, kültür merkezlerin, festival, şenlik, tiyatro ve sinemaların yasak kapsamına girdiğinin altını çizerek “Bu süreçte AKP İktidarının hiçbir şekilde görmek istemediği, yok saydığı müzisyenlerimiz ve sanatçılarımızın yüzlercesi intihar ederek yaşamına son verdi. Bu alanlarda ekmeğini kazanan vatandaşlarımız temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak duruma geldi. İnşaat işçiliğinden, seyyar satıcılığa kadar birçok farklı iş yapmak zorunda kalan; bu ülkenin onurlu, gururlu emekçileri yok sayıldı. Müzik, eğlence, tiyatro sektörü yine AKP eliyle açlığa mahkûm edildi” diye ifade etti.

“SPOR SALONU AÇIK, HALISAHA AÇIK, LUNAPARK AÇIK AMA AÇIK HAVADA KONSER YASAK!”

“BU NORMALLEŞME DEĞİL, AKP İKTİDARININ ÜLKEMİZİ GİDEREK İÇİNE SOKTUĞU ANORMALLEŞMEDİR!”

Yasakların politik olduğunu vurgulayan Milletvekili Kaplan, “AKP İktidarı pandemiyi kullanarak, insanların yaşam şeklini değiştirmeye ve dönüştürmeye devam ediyor. Halı saha ve spor salonu açık ancak konserlere, tiyatrolara izin verilmiyor. Müzisyenler, sanatçılar bir buçuk senedir borcu borçla kapatmaya, geçinmeye çalışırken; yeni bir dizi yasakla nasıl boğuşacaklar? Oteller gece yarılarına kadar hizmet verirken, esnaf 22:00 oldu mu kepenk kapatacak. Bu normalleşme değil, AKP İktidarının ülkemizi giderek içine soktuğu anormalleşmedir” dedi.

“SON ALINAN KADEMELİ NORMALLEŞME TEDBİRLERİ HANGİ BİLİMSEL GERÇEKLİĞE DAYANDIRILDI BİZ ANLAMIŞ DEĞİLİZ!”

1 Haziran itibariyle alınan yeni kademeli normalleşme tedbirleri ile ilgili “Hangi bilimsel gerçekliğe dayandırıldı bu yeni normalleşme anlamış değiliz. AKP İktidarının pandeminin en başından beri yaptığı “politik” tedbirler ve yasaklar artık vatandaşlarımızın da açlığa, yoksulluğa, sefalete, işsizliğe mahkûm edilen sektör çalışanlarının da canına yetti!

Müzisyenler, sanatçılar, sahne ve ışık emekçileri, eğlence sektörünün içinde hizmet veren yüzbinlerce kalemde çalışan emekçilerimizi sefalete mahkûm eden bu anlayış akla, mantığa ve hiçbir bilimsel veriye dayandırmadan ideolojik yasaklar elbette AKP İktidarının sonunu getirecek” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r