DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 20626702,05%
Gaziantep
19°

AÇIK

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Naksan Plastik satıldı, Nakıpoğlu ailesi itiraz etti!

Naksan Plastik satıldı, Nakıpoğlu ailesi itiraz etti!

ABONE OL
6 Ocak 2022 17:03
Naksan Plastik satıldı, Nakıpoğlu ailesi itiraz etti!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi Gazetesi-Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yapılan Naksan Plastik’in satış ihalesinde en yüksek teklif 1 milyar 245 milyon TL oldu. Satış sonrası Nakıpoğlu ailesi avukatları aracılığıyla Naksan Plastik’in değerinin altında satıldığını belirterek itiraz etti.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yapılan Naksan Plastik’in satış ihalesinde en yüksek teklif 1 milyar 245 milyon TL oldu.

Satış işleminin ardından, Nakıpoğlu ailesinin avukatları aracılığıyla satışa itiraz ettikleri ve iptal istemiyle ilgili mahkemeye başvurdukları öğrenildi.

Dört büyük uluslararası danışmanlık şirketinden biri tarafından yapılan değerlemelerden sonra 1 milyar 179 milyon TL muhammen bedel ile satışa çıkarılan Naksan Plastik’in ihalesi TMSF binasında yapıldı.

İhale sürecinde, 7 yatırımcı tarafından şartname satın alınmasına rağmen, ihalede 3 yatırımcı tarafından teklif sunuldu. Kapalı zarflardan çıkan teklifler 1 milyar 245 milyon TL, 1 milyar 180,5 milyon TL ve 827 milyon TL oldu. Açık artırma aşamasına geçilmesinin ardından, iki firma tekliflerinde artışa gitmezken, en yüksek teklifi veren firma da nihai tekliflerinin 1 milyar 245 milyon TL olduğunu ihale komisyonuna bildirdi. TMSF Fon Kuruluna sunulacak olan ihale sonucu, kurul tarafından uygun bulunduğu takdirde, Rekabet Kurumu ve gerekli diğer kurumlara bildirimde bulunulacak. Rekabet Kurumu ve ilgili diğer kurumlardan da uygunluk geldiğinde, TMSF Fon Kurulu son kararını verip satışı onaylarsa, ihaleye katılan firmalar ve teklifleri kamuoyuna duyurulacak.

Nakıpoğlu ailesi satışa itiraz etti

TMSF tarafından yapılan ihalede satılan Naksan Plastik ambalaj A.Ş.’nin değerinin çok altında satıldığını ifade eden Nakıpoğlu ailesinin, yargılamada yerel mahkemenin verdiği mahkumiyet kararına Yargıtayda itiraz ettiklerini ve henüz Yargıtay’ın dosyayı karara bağlamadan gerçekleşen satış işleminin iptali istemiyle itiraz ettiği öğrenildi. 600 dönüm arazisi ve fabrikada bulunan makina ekipmanların belirlenen muhammen bedelin 4-5 kat üstünde olduğunu ifade eden Nakıpoğlu ailesinin Yarpıtay’dan sonuç çıkmazsa Anayasa mahkemesine oradan da sonuç çıkmazsa davayı be satış meselesini Avrupa İnsan Hakları mahkemesine taşıyacakları kaydedildi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r