DOLAR 30,9804 0.22%
EURO 33,5049 0.15%
ALTIN 2.020,300,42
BITCOIN 1589419-1,22%
Gaziantep

PARÇALI AZ BULUTLU

16:20

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Neveser Koçak : “365 Gündür Sezay için adalet sağlanmıyor”

Neveser Koçak : “365 Gündür Sezay için adalet sağlanmıyor”

ABONE OL
5 Eylül 2021 19:16
Neveser Koçak : “365 Gündür Sezay için adalet sağlanmıyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi Gazetesi (ÖZEL) – Gaziantep’te yaşayan Sezay Koçak Özahi, geçen yıl 3 Eylül’de boşanmak istediği eşiyle tartıştıktan sonra balkondan şüpheli şekilde düşerek yaşamını yitirmiş, Koçak ailesi olayın intihar değil cinayet olduğunu iddia etmişti. Sezay Koçak’ın kardeşi Neveser Koçak soruşturma süreci ile ilgili gelişmeleri Güney’in Sesi Gazetesi mikrofonuna konuştu.

Kardeşini kaybetmenin acısını 365 gündür yaşadığını söyleyen Neveser Koçak, geçte olsa adaletin sağlanacağını ifade etti. Görgü tanıklarıyla ilgili gelişmeleri aktaran Koçak, yeni görgü tanıklarının olduğunu ve davada ifade vereceklerini söyledi.

Görgü tanıklarıyla ilgili gelişmeleri aktaran Koçak, yeni görgü tanıklarının olduğunu ve davada ifade vereceklerini söyledi. Görgü tanıklarından birinin, mağdur ailenin çıktığı televizyon programına bağlanarak soruşturma sürecini etkileyecek ifadelerde bulunduğunu şu sözlerle ifade etti; “Kadın düşmemek için çırpındı. Balkonda bir kişiyi gördük” dedi. Programa telefon açan beyefendiye Sezay’ı tutmaya çalışan birini gördünüz mü? diye sorduğumuzda o beyefendi “Ben öyle bir durum görmedim. Sadece bir erkeğin eğilip baktığını ve yavaş hareketlerle aşağıya indiğini gördüm. Yakınınız düştüğünde ne kadar geç inebilirsiniz? Ambulansı bile ben çağırdım”

Dosyada gizlilik kararı olmasına rağmen şüpheli Ali Özahi’nin Adli Tıp Kurumu raporunu görmesi mağdur olan ailenin dikkatinden kaçmadı. Koçak, adaletin er ya da geç sağlanacağını yargının gereken kararı vereceğini sözlerine ekledi ve mücadeleye devam edeceklerinin altını çizdi.

Detaylar şu şekilde;

Kardeşinizi kaybedeli 1 yıl oldu. Neler yaşadınız bu süreçte?

Biz bugün yaptığımız basın açıklamasında 365 gün içerisinde doğru dürüst ne yediğimizin ne içtiğimizin tadını alamadık. Zindan gibi 1 yıl geçti, geçesi gündüzü bize perişan oldu. Biz 365 günde maalesef Sezay için adalet sağlandığını göremedik. Ancak bundan sonraki süreçte geç gelecek olan adaleti bekliyoruz. Biz artık yasımızı yaşamak istiyoruz. Sezay öldüğünden beri mücadele etmekten doğru dürüst göz yaşı dökemedik.

Hukuki süreçte neler yaşandı?

Dosyada gizlilik kararı var. En son dosyanın durumunu sormak için gittiğimizde artık sona geldik iddianame nerdeyse hazır gizlilik kararı kalkacak o zaman görebilirsiniz denildi. Fakat üzerinden 2 ay geçti. Dosyada ne yapıldığını da göremiyoruz çünkü gizlilik kararı devam ediyor. Bekliyoruz.

Adli tıp raporunda ne çıktı?

Burada çıkan raporda çok fazla bilgi yok. İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilen raporda bundan birkaç ay önce şüpheli Ali Özahi’nin WhatsApp konuşmalarında, ön otopsi raporunda hiçbir darp izine rastlanmadı, ATK’ye gönderilen raporun bir ay önce çıktığını yazmış. Bizim ailecek merak ettiğimiz konu gizlilik kararı olan dosyada ATK raporunu mağdur taraf göremiyorken şüpheli taraf nasıl görüyor? Bir insan neden darp raporuna kanalize olur o da çok merak konusu. Biz bunu merak ettik bu hususta farklı çalışmalarda bulunduk bunun sonucunu bekliyoruz. Araya adli tatil girmeseydi davadan sonuç alacağımızı düşünüyorduk. Biz sona yaklaştığımızı düşünüyoruz.

Görgü tanıklarıyla ilgili gelişme var mı?

Görgü tanıklarımız aslında biz televizyonda programa çıktığımızda oraya telefon açan beyefendi durumu net bir şekilde izah etti. Özahi’nin dışarıda serbest kalmasını sağlayan görgü tanıklarının aksine Sezay’ın balkondan düşerken net olarak gören şahıslar “Kadın düşmemek için çırpındı. Balkonda bir kişiyi gördük” dediler. Programa telefon açan beyefendiye bu konuyu sorduk. Sezay’ı tutmaya çalışan birini gördünüz mü? Diye sorduğumuzda o beyefendi “Ben öyle bir durum görmedim. Sadece bir erkeğin eğilip baktığını ve yavaş hareketlerle aşağıya indiğini gördüm. Yakınınız düştüğünde ne kadar geç inebilirsiniz? Ambulansı bile ben çağırdım” dedi. O beyefendi mahkemede tanık olacak. O beyefendi dışında birkaç görgü tanığı daha var onlarda gerekirse tanık oluruz dediler. Bizim böyle insanlara ihtiyacımız var.

Sezay’ın dışında mücadeleye devam edecek misiniz?

Kardeşim Sezay’ın davası sonuçlansa bile biz mağdur olan tüm kadınlar için mücadeleye devam edeceğiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r