DOLAR 28,8594 -0.25%
EURO 31,5859 -0.58%
ALTIN 1.890,87-0,54
BITCOIN 1090538-1,13%
Gaziantep
10°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÖĞRETMENE YÖNELİK ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ!

ÖĞRETMENE YÖNELİK ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ!

ABONE OL
30 Kasım 2022 14:02
ÖĞRETMENE YÖNELİK ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi Malazgirt İlkokulu sınıf öğretmeni Mehmet Emin Dağhan, geçtiğimiz gün okul içerisinde öğrenci velisi ve veli yakını tarafından darp edildi. Eğitim iş Sendikası Gaziantep Şubesi, Türk Eğitim Sen Gaziantep Şubesi ve Eğitim Sen Gaziantep Şubesi, konuya ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi.

Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Ömer Parlakçı tarafından okunan açıklamada, “29 Kasım 2022 tarihinde, Malazgirt İlkokulu öğretmenlerinden Mehmet Emin DAĞHAN adlı meslektaşımız, okul içerisinde, müdür yardımcısının odasında güpegündüz öğrenci velisi ve kardeşi tarafından darp edilmiştir. Yıllardır dile getirdiğimiz temel taleplerimizden biri olan öğretmenlerin güvenlik sorunu, ne yazık ki halen çözüme kavuşturulmamıştır. Son zamanlarda ülkenin dört bir yanından öğretmene ve diğer kamu çalışanlarına yönelik şiddet haberleri basına yansımaktadır.

Bir milyonu aşkın eğitim ve bilim emekçisinin yaşadığı ekonomik, sosyal ve mesleki sorunları çözmek için adım atmayanların, gerçek sorunlarımızı görmezden gelenlerin, hakları için mücadele eden ve taleplerini savunan öğretmenleri hedef göstermesi, hatta onları aşağılayıcı ifadeler kullanması ve kamuoyunda öğretmenleri itibarsızlaştırması sonucunda bu tür saldırılara maruz bırakıyor.

Okullarımız; güvenlik önlemlerinin yetersizliği, öğrenci sayılarının fazlalığı, sınıfların kalabalık olması, sosyal etkinliklere ve sportif faaliyetlerin yapılacağı mekânların yetersizliği, oyun alanlarının ve yeşil alanların yokluğu nedeniyle sadece akademik çalışmaların yapıldığı öğretim kurumlarına dönüşmüştür.

Okullarımızın sağlıklı bir şekilde eğitim öğretimi sürdürmesi için acilen önlemler alınmalıdır. Bu önlemlerden en acili ise öğretmeni toplum nezdinde itibarsızlaştıran söylemlerden derhal vazgeçilmesidir. Ülkenin geleceğine ışık tutan, yarınımız olan kuşakları yetiştiren öğretmenler; yaşanan bu olaylardan ders çıkarmayanlara, sadece kınayarak bildik hamasi söylemleri dile getiren yetkilileri gerçekçi tedbirlerle sorumluluk almaya çağırıyor ve bir an önce eğitimde şiddet yasasının çıkarılmasını istiyor.

Bizler eğitim emekçileri olarak; Malazgirt İlkokulunda görev yapmakta olan meslektaşımız Mehmet Emin DAĞHAN’ a yapılan bu çirkin saldırıyı sadece kendisine değil, bütün eğitim emekçilerine yapılmış olarak kabul ediyor ve şiddetle kınıyoruz. Bundan sonraki yasal süreçte kendisi ile beraber olduğumuzu yetkililere ve kamuoyuna ilan ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r