DOLAR 18,8119 0.09%
EURO 20,4111 0.09%
ALTIN 1.157,40-0,29
BITCOIN 429148-3,73%
Gaziantep

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

 “ÖĞRETMENLERİN İTİBARSIZLAŞTIRILMASINI KABUL ETMİYORUZ”

 “ÖĞRETMENLERİN İTİBARSIZLAŞTIRILMASINI KABUL ETMİYORUZ”

ABONE OL
13 Eylül 2022 11:53
 “ÖĞRETMENLERİN İTİBARSIZLAŞTIRILMASINI KABUL ETMİYORUZ”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Eğitim İş Gaziantep Şubesi, Şehitkamil Belediyesi tarafından öğretmenlere verilecek olan maddi desteğe ilişkin açıklamada bulundu.

Eğitim İş Gaziantep Şubesi tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz Şehitkamil ilçe Belediyesi kamuda görev yapan öğretmenlere 1500 lira para yardımı yapacağını açıklamıştır.

Öğretmenler ve öğretmenlik mesleği için onur kırıcı olan bu durumun sorumlusu kamu işvereni olan diyasal iktidarın ve sarı sendikalardır.

Bu durum siyasal iktidarın emekçiler aleyhine politikalarıyla yoksullaştırılan öğretmenlerin yardıma muhtaç hale getirildiğinin yine iktidar eliyle itirafıdır. Öğretmenlerin ve öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasıdır. Bundan sonraki süreçte öğretmenler fitre ve zekat verilecekler arasında mı sayılacaktır?

Unutmayalım ki öğretmenleri yoksul olan bir ülke eğitim yoksuludur. Öğretmenlerin düşürüldüğü durum eğitimin düşürüldüğü durumdur.

Öğretmenlik mesleğinin sadakaya muhtaç hale getirilmesinin utancı öğretmenlerin değil, işveren konumundaki siyasal iktidarın ve sarı sendikalarındır. Bu utanç onlara yeter.

Eğitimiş olarak, bu onur kırıcı durumu kınıyoruz. Öğretmenlerin ve eğitim emekçilerinin insanca yaşayabilecekleri ekonomik koşullar için sendikal mücadelemizi sürdüreceğimizi bir kez daha duyuruyoruz.

Üretimden gelen gücümüzü kullanarak hakkımız olanı alıncaya kadar mücadele etmek emekçilere karşı sorumluluğumuzdur” ifadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r