• DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Orkis Palace Yönetim Kurulu Başkanı Kısakürek ile keyifli bir söyleşi

Orkis Palace Yönetim Kurulu Başkanı Kısakürek ile keyifli bir söyleşi

Güneyin Sesi Gazetesi- Kahramanmaraş’ın şifa kaynağı doğal termal suyunun tatille birleştiği 5 yıldızlı Orkis Palace Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Kısakürek, Yurtajans ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Orkis Palace doğal güzelliklerle çevrili Kahramanmaraş bölgesinde, 14.000 m2 alanda, eşsiz güzellikteki fıstık çamı ormanlarının, Sır barajının muhteşem sularıyla buluştuğu bir noktadadır. Mimari tasarımı, farklı beğenilere ve ihtiyaçlara sahip misafirlerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak çeşitliliğe sahip 5 yıldızlı otel, şifa kaynağı doğal termal suyuyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Ali Rıza Bey sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1949 doğumluyum esas mesleğim terzidir. Terzilikte belli aşamalarda çalışarak Piserro Konfeksiyon fabrikasını kurdum. 45 yıl emek verdim. Tekrar konfeksiyonda değişiklik olsun diye burayı Orkis Termal’i kurmaya karar verdim.

Yıllar sonra size mi ‘Nasip’ oldu ?

Bu şifalı suyun tarihçesini de çok iyi bilirim. Tarihçesi 1960 yılında rahmetli babam bu Sır Barajı’nın altında kalan sıcak su olan yerde iki yıl kiralayıp çalıştırdı. Hiç unutmam 12 yaşındaydım zarar etti. Yıllar sonra nasip 2010 yılında tekrar barajın altında kalan su bulundu. Beraber burada ortak olduğum arkadaşlar vardı. İnsanların faydalanması için çok büyük özverili bir şekilde çalıştık.

Müşteri potansiyeliniz nasıl?

Bu su Romalılardan kalma bir su öyle gerçek anlamda tarihi bir vizyonu var. Çok büyük emek vererek bu suyu Orkis Termali 5 yıldızlı oteli kurduk. Kahramanmaraş, Gaziantep ve çevre vilayetler dahil hatta samimi olarak  şunu söyleyebilirim Avrupa’dan bile gelen var. Rusya’dan gelen var, ama virüs herkesi dünyayı ters düz yaptı. Siz de bilisiniz ki malını övmeyen çerçi olur mu? Olmaz ben övmüyorum.

Şifalı sudan en verimli şekilde faydalanmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?

Burayı bilen bilir.  Yaşlı kişiler bilir. Cilt, sivilce, romantizma saymakla bitmeyen hastalıklara ama buraya gelen insanlar gezmek, yemek içmek için geliyor. Fakat rahatsız olanlara tavsiyem şu günde 3 kere girecek. Girmeden önce çok güzel duşunu yapacak. Suya girdiği zaman tekrar çıkarken tekrar bornozunu giyecek, gidecek odasında en az yarım saat bornozlu yatacak. O bornoz kendini hem sıcak tutacak hem her tarafını yumuşatacak.

 

Sizce Kahramanmaraş’ın en büyük özelliği nedir ?

Biliyor musunuz ? Kahramanmaraş dünyanın kaçıncı su zengini. Kahramanmaraşlı bilmez genelde. Dünyanın 3’üncü su zengini şehridir. Türkiye’de de birinci çok önemli. Su olduktan sonra her tarafa hayat olur. Yol yapılır, tesisler kurulur. Tabi ki zeytin ılıcamız var orada çok sağlıklı, tesis yok demem yanlış olur. Türkiye’de bu yok demem yanlış olur. Bizim suyumuz çok faydalıdır. Buraya gelenler bu girmeyi bilmeli ve daha önce de söylediğim gibi dinlenmeyi bilmeli.  Biz Kahramanmaraş’ımızı da 81 vilayetimizi de çok seviyoruz.

 

Gazianteplileri Orkis Palace’a ilgisi nasıl?

Buradan bize destek veren gelen gelmeyen herkese selamlar. Gaziantepliler gerçekten  gezmeyi yemeği, içmeyi biliyor. Termal otelimize ilgileri gerçekten çok güzel. Gaziantep’imizi ağırlamaktan çok hoştunuz. Konukoğlu’na selamlar, saygılar Allah sağlıklı uzun ömürler versin diyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM