DOLAR 28,9211 0.05%
EURO 31,7562 0.18%
ALTIN 1.882,230,62
BITCOIN 10831131,32%
Gaziantep

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi Gazetesi – Gaziantep’te önemli açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, Gaziantep’e gerçekleştirdiği ziyarette CHP İl binasında basın açıklamasında bulundu. Açıklamaları ile Gaziantep’in gündemini değerlendiren Özel, Gastronomi şehrinde fiyatların pahalılığından, asayiş ve eğitim sorunlarına da eleştirilerde bulundu.

CHP Gaziantep İl Binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Özel, “Gaziantep’te geçmişte iktidar partisine veyahut başka partilere oy verip de şu an ki durumundan memnun olan kimse ile karşılaşmadık. Gaziantep’te kimse durumundan memnun değil” dedi.

Gaziantep gibi kadim bir medeniyet şehrinin en ileride olması gerektiği noktanın eğitim olduğunu vurgulayan Özgür Özel, Gaziantep’in damıtılmış olan bir kültürü varken ve şehirde eğitime bu kadar önem verilirken Gaziantep’in eğitimde 81 il içerisinde 58. sıraya gerilediğini hatırlattı.

‘GAZİANTEP ADETA BİR SÜRGÜN İLİNE DÖNDÜ’

Özel, “Kimse Gaziantep’e tayin olmak istemiyor, kamu personelleri Gaziantep için ‘Adete bir sürgün iline döndü’ diyorlar. Meslek örgütlerimizden ve esnaflarımızdan edindiğimiz bilgiler ve araştırmalara göre anladık ki bu şehirde maalesef inanılmaz bir güvensizlik ve kaygı ortamı var. Kamu personelleri gelmek istemiyor çünkü ev kiraları çok yüksek, yeme içme çok pahalı, fiyatlar Gazianteplilerin bütçesi için bile çok pahalı! Gaziantep’te asayiş sorunu var, tüm Türkiye’nin çok ilerisinde bir uyuşturucu problemi mevcut. İntihar vakalarında ki artışlar da artık Gaziantep’in özenilir ve yaşanılır değil, çekinilir ve uzak durulması gereken bir şehir haline geldiğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

‘GAZİANTEP’İN YOKSULU DA İŞSİZİ DE KENDİSİNE YETER!’

Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilk bir yıl içerisinde Suriye’de düzeni ve güvenilir ortamı sağlayarak mültecileri ülkelerine göndereceklerini ifade eden Özel, “Gaziantep’in yoksulu da işsizi de kendisine yeter! Mültecilerden arındırıldığı zaman Gaziantep rahat edecek, gençlerimizin de kendi şehirlerinde hayal kurmasına ihtiyacımız var” dedi.

‘FETÖ BORSASI’ TARTIŞMALARI BOŞA TARTIŞMALAR DEĞİL!

Gaziantep bir kokuşmuşluk ve savrulma yaşıyor diyen Özel, “Gaziantep’te ki ‘FETÖ Borsası’ tartışmaları boşa tartışmalar değil, ateş olmayan yerden duman çıkmıyor! Çürümüşlük koktu ve bu kokuyu bastıramıyorlar ama bugünkü yargı düzeni içinde bu işe bir çözüm beklemek fazlaca saflık olur. Gaziantep için de Türkiye için de umut artık Cumhuriyet Halk Partisi içinde!” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Özel, Yılmaz Öztürkmen davasına ilişkin ise; “Kişi ifadesinde itirafta bulunmak istiyor, bana bunu şu kişiler yaptırdı derken savcı ben bu isimleri yazamam diyor. Suç duyurusunda bulunmak bir hak, ve bunu tutanak haline getirmek savcının görevi, birisi gelip itirafçı olacağım diyor ancak isimler savcının yazamayacağı kadar ağır! Tutanağa geçemeyecek kadar büyük isimlerden bahsediliyor, bu işin bu yargı düzeninde çözülmesi mümkün değil!” ifadelerine yer verdi.

ÖZEL’DEN ‘İBRAHİM AY’ AÇIKLAMASI

Özellikle 15 gündür Gaziantep’in Türkiye gündemine nelerle geldiğine bir bakın diyerek durumu eleştiren Özel, “Kapanmış davaları yeniden açarak, birtakım konuları takip eden gazetecinin tekrar içeri atılarak susturulmaya çalışıldığı süreçler yaşanıyor!” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r