• DOLAR
  8,5530
  %0,99
 • EURO
  10,3630
  %0,93
 • ALTIN
  512,92
  %0,94
 • BIST
  1.441
  %-0,88
ÖZTÜM-SEN Gaziantep’teki işçileri davet ediyor

ÖZTÜM-SEN Gaziantep’teki işçileri davet ediyor

ÖZTÜM Tekstil İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Akyürek, Gaziantep’te tekstil fabrikalarında çalışan işçileri ÖZTÜM SEN çatısı altında birleşmeye davet etti.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Genel Başkan Akyürek, “Üzerimizdeki kıyafetten taktığımız maskelere kadar her şeyi üreten tekstil isçilerinin haklarını arıyoruz. Koronavirüs nedeniyle herkes evinde kalırken tekstil işçisi çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. Dolayısıyla hiç kimse tekstil işçilerini görmezden gelemez” dedi.

Emeğin en yüce değer olduğunu belirten Akyürek, “ÖZTÜM Tekstil İşçileri Sendikası olarak, yola çıktığımız da tek amacımız vardı; işçi kardeşlerimizin hak ve menfaatlerini korumak, iyi koşullarda çalışmalarını sağlamak. Çok şükür Türkiye genelinde örgütlü olduğumuz yerlerde işçi kardeşlerimizin hak ve menfaatlerini sonuna kadar koruduk, korumaya da devam edeceğiz. Sendika olarak emeğe çok önem veriyoruz. Çünkü emek en yüce değerdir”

Akyürek: “Zaman birlik olma zamanı”

“Gaziantep, tekstil alanında hem Türkiye’de hem de dünyada söz sahibi şehirlerarasındadır ve binlerce vatandaş tekstil sektöründe çalışarak evine ekmek götürmektedir. İşçi kardeşlerimizi ücretten tutundan çalışma saatlerine mobinge kadar kangrenleşmiş ve çözüm bekleyen birçok sorunu olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla Gaziantep’te tekstil fabrikalarında çalışan işçilerin haklarını, menfaatlerini korumak, iyi şartlar altında çalışmalarını, hak ettikleri ücret ve yaşantıya kavuşmalarını sağlamak için mücadele edeceğiz. O nedenle bu kutsal yolda kendilerini ÖZTÜM Tekstil İşçileri Sendikası çatısı altında birleşmeye davet ediyorum. Zaman bir olma, birlik olma ve dayanışma içerisinde olma günüdür. Eğer bir olur, birlik olur ve dayanışma içerisinde olursak üstesinden gelemeyeceğimiz, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur” ifadelerini kullandı.

“Gaziantep’te sendikasız çalışma oranı daha fazla”

Türkiye’de çalışan işçilerin yüzde 13’ü sendikalı iken yüzde 87’si sendikasız olarak çalışmaya devam ediyor. Çünkü işveren sendikalı olan işçileri mobing uygulayıp işten atmak ile tehdit etmektedir. Dolayısıyla işçilerde evine ekmek götürebilmek için sendikasız çalışmaya devam ediyor. Tabii sendikasız çalışma oranı Gaziantep’te daha fazla olduğu kanaatindeyim. Ama işçilere çağrımız; bir sendikaya üye olmalıdır. Çünkü sendika işçilerin sığınacağı son limandır. Sendikalı olmak işçilerin Anayasal bir hakkıdır ve bu hakkı kullanmaya davet ediyoruz. Devletimizin de bir an önce harekete geçerek, gerekli denetlemeleri yaparak, sendikasız işçi çalıştırılmasını yasaklaması gerekiyor. Yeniden çağrıda bulunuyorum; işçilerimiz sendikalı olma hakkını kullansın ve işverende dahil hiç kimseden çekinmelerine gerek yoktur. ÖZTÜM Tekstil İşçileri Sendikası olarak, her zaman kendilerinin yanındayız. Bizleri gece-gündüz demeden arayabilirler. Bizlerin bu yolda sadece elimizi değil, gövdemizi koyduğumuzun bilinmesini isterim.”

Güneyin Sesi GAZETESİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM