DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21122030,14%
Gaziantep
32°

AÇIK

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Pideciler Odası seçime gidiyor

Pideciler Odası seçime gidiyor

ABONE OL
3 Mart 2022 17:11
Pideciler Odası seçime gidiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Oda Başkan Adayı Erdal Vurucu, sektörün kalkınması ve var olan sorunlarını çözmek için aday olduğunu söyledi.

Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odasının seçimleri 26 Martta Cumartesi günü yapılacak. Mevcut başkan Abdullah Sarı’nın da aday olduğu seçimlerde 3 aday yarışacak.

Gaziantep’te 1990’dan beri pide fırıncılığı yapan Erdal Vurucu da 26 Martta yapılacak seçimlerde aday olduğunu açıkladı.

Seçim çalışmalarına başlayan Vurucu, yapılacak oda başkanlığı seçimleri için esnaftan destek bekliyor.

SIKINTILARI BİLİYORUZ

Sektör için bu seçimin öneminin çok büyük olduğunu söyleyen Vurucu, Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Oda Başkanı Adayı olduğunu belirterek, “Yaklaşık olarak 30 yıldan beri severek yaptığım bu sektörün içindeyim. Sektörümüzün sıkıntılarını o kadar iyi biliyorum ki başkan adayı olmanın en büyük sebeplerinden biri de çok severek yaptığımız bu kutsal mesleğimizin her geçen gün bitme noktasına geldiğini görmekti. Gerek benim gerekse yönetimdeki arkadaşlarımın ve bu sektörün içinde bulunan bütün esnafın vicdani olarak kanayan yarası olan sorunlarımızı çözüme kavuşturabilmek için ben ve yönetimim bu yola çıktık.” dedi.

SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ

Yaklaşık olarak bir yıldan beri sürdürmüş olduğumuz seçim çalışmaları kapsamında odaya kayıtlı olan pideci, simitçi ve yufkacı esnafı ile yapmış olduğu değerlendirmeler sonucunda esnafın sorunlarının yüzde 80 aynı olduğuna dikkat çeken Vurucu, şunları söyledi: “Eğer 26 Martta yapacağımız olağan genel seçimimizde esnafımız beni ve yönetimimi bu kutsal makama layık görürlerse, yönetimimle beraber mevcut olan sorunları çözeceğimize söz veriyorum. Sektörümüzün kalkınması için hammaddemiz olan un, odun, maya ve benzeri sorunlarımızı da bize verilen bu 5 yıllık görev süresince çözüme kavuşturacağız. Tabi bunları yapabilmemiz için esnafımızın bize güvenip, bizi bu makama layık görmeleri gerekir. Sektörümüzün sorunları kelimelerle anlatacak kadar az değil. İnşallah seçilirsem bu işe ömrünü adamış büyük ustalarımızın fikirlerinden de istifade edip faydalanacağım. Bitme noktasına gelen bu kutsal mesleğimizi tekrar herkes tarafından sevilen bir meslek haline getireceğimize ben ve yönetimim tüm esnafımıza söz veriyoruz.”

ÇOK ÖNEMLİ PROJELERİMİZ VAR

Esnaf için çalışmalarının son hızıyla devam ettiğini bildiren Vurucu, “İnşallah ileriye dönük çok önemli projelerimiz bulunuyor. Mevcut bin 370 tane üyemiz var. Esnafımızın sıkıntısı bizimde sıkıntımız ve bu sıkıntıları gidermek bizim başlıca görevimiz. İnşallah seçilirsem rekabeti ortadan kaldırmak, halkımıza ise en doğru şekilde hizmet verilmesini sağlamak istiyoruz. Bütün bunları yaparken de esnafımızı göz önünde bulundurarak, her türlü desteği sağlayacağımızdan asla şüpheleri olmasın.” diye konuştu.

ESNAFIN OYU ÖNEMLİ

Esnafın sorunlarını dinlediklerini ve çözüm önerilerini sunduklarını belirten Vurucu, “İnşallah 26 Mart cumartesi günü yapılacak seçimde esnafımızdan destek bekliyorum. Seçildikten sonra ise ilk işimiz de projelerimizi yürürlüğe geçirmek ve esnafın var olan sorunlarını çözmeye başlayacağız. Odaya kayıtlı esnafımız hizmete ortak olmak için oylarını kullansınlar. Her esnafımızın oyu bizim için çok kıymetli. Bu sektörün daha iyi yerlere gelebilmesi için ilk adım seçim günü sandıkta oy vermek. Kullanacağımız her oy odayı birlikte yönetmenin kapısını açacak.” şeklinde konuştu.

ÖRNEK BİR YÖNETİM ANLAYIŞI SERGİLEYECEĞİZ

Esnafın zor bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Vurucu, “Bu zor zamanları hep birlikte aşabilmek adına esnafımızı sandığa davet ediyoruz. Her arkadaşımız bizim için kıymetli. Bütün bölgelerde fırıncı, simitçi ve yufkacı arkadaşlarımızla beraberiz. Bende fırıncılığın içinde büyüdüm. Halen de fırıncı olarak hayatımıza devam ediyoruz. Sektörün tüm detaylarını, taleplerini ve sorunlarını biliyoruz. Bu yüzden örnek bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Sektörümüzde birlik ve beraberlikle ortak aklı sağlayacağız.” dedi.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r