• DOLAR
  9,7276
  %1,30
 • EURO
  11,3525
  %1,43
 • ALTIN
  563,46
  %1,82
 • BIST
  1.488
  %0,56
Şahin, “İşçi bulamıyoruz”

Şahin, “İşçi bulamıyoruz”

Güneyin Sesi Gazetesi- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Bütün şehirleri bilemem. Kendi bölgemde sanayi de şu anda işçi bulamıyoruz” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  Zeugma Mozaik Müzesi’nde Gazeteci Cüneyt Özdemir’in yayın konuğu oldu.  Gazeteci Özdemir’in sosyal medya hesabından sorularını yanıtlayan Şahin kentte ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

HEMEN İŞE ALABİLİRİZ

Gaziantep’teki sanayicilerin işçi bulmakta zorluk çektiğine vurgu yapan Başkan Şahin, “ Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde bizim bin 200 işletmemiz var. Biliyorsunuz çok polemik var 300 fabrika açtı, açıldı, var mı? Yok mu? diye. Biz her gün valimizle 10’a yakın işletmemizi dolaşıyoruz. Dolaştığımız yerde dediler ki ‘Biz büyüyoruz. Biz ihracatı öğrendik’ Gıdaya dayalı sanayinin merkezi olduk. Takılan maskelerdeki kumaşın üretim merkezi burasıdır. Ayakkabı ve halıda çok iyiyiz, dünyanın şu anda makine halısının üretim merkezi olduk. Onların bize söylediği şey şu, ‘Vallahi billahi başkanım büyüyoruz. Aynı oranda işçi bulmada zorlanıyoruz’ Burası özel bir şehir. Bütün şehirleri ben bilemem. Diyorlar ki ‘Başkanım sanayide bize bu gün kaç kişi gönderirseniz. Biz hemen işe alabiliyoruz. Açık bir işimiz var’. İŞ-KUR’da da açık iş var. Elbette Türkiye genelinde genç işsizlik yükseliyor bu ben bir şey söyleyemem. Ben kendi şehrimden bölgemden sorumluyum. Kendi bölgemde de sanayi de şu anda işçi bulamıyoruz” dedi.

HANGİ PARTİDE OLDUĞUNUN NE ÖNEMİ VAR

Söz konusu insan hayatı olduğunda bireylerin parti seçimlerinin önemli olmadığını söyleyen Şahin, “Söz konusu cansa insan hayatıysa hangi parti de olduğunun ne önemi olabilir. İnsanlar can derdinde sağlık söz konusuyla insanlar bizden çözüm istiyor. Derdine çare bulmamızı istiyorlar. Bu koordinasyon ve paylaşma istiyor. Teknik birliktelik istiyor. Ben bütün arkadaşlara talimat verdim. Bizden kim ne destek istiyorsa hemen verilsin dedim. Mansur Bey dedi ki, ‘Kırsaldaki köylere internet veriyoruz’ aradım. Siz böyle diyorsunuz. Bu nasıl oluyor nasıl çalışıyor diye sordum. Kendisi de teknik ekibi gönderdi. Bizim teknik ekiple bir araya geldiler. Baktık ki taşımalı eğitimde işe yarıyor bu. Zaten okullarda eğitim var. Mili eğitim Müdürlüğü 25 bölgeyi tespit etti. Pazar günü ilk yaptıkları yere gidip bakacağım.  Bu memleket bizim biz hepimiz kardeşiz. Bu bakış açısını, yönetim tarzımızı koymamız lazım. Ben buna çok inanıyorum” diye konuştu.

AŞI OLACAĞIM

Öncelikli vatandaşların ardından kendisinin de aşı olacağını belirten Şahin, “Aşı olacağım. Hayatın içindeyiz. Her yerdeyiz. Kendimizi korumamız ailemizi korumamız. Şehrimizi korumamız lazım. Ben o yüzden alınan kararları çok doğru buluyorum. 50 milyon aşı geliyor. Herkesin aşılanması gerekiyor ki biz sezonu kaçırmayalım. Yılı kaçırmayalım” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM