• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI FIRSATA ÇEVİRDİ

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI FIRSATA ÇEVİRDİ

Güneyin Sesi Gazetesi- Şahinbey Belediyesi, Boğaziçi Bulvarı 2. etap çalışmalarını, sokağa çıkma yasağını fırsata çevirerek sürdürdü.

Daha önce Hoşgör Meydanı’nı İnönü Caddesine bağlayan Boğaziçi Bulvarı 1. etap çalışmasını gerçekleştirerek şehrin trafiğine nefes aldıran Şahinbey Belediyesi, Boğaziçi Bulvarı 2. etap çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yolu yılsonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Boğaziçi Bulvarı 2. etap çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini  belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde devam ettiriyoruz. Böylelikle hem yeni yollar açıp ulaşımı rahatlatıyoruz hem de depreme dayanıksız olan evleri yıkarak, vatandaşın riskli binalardaki yaşam tehlikesini ortadan kaldırmış oluyoruz. Çalışmalarımız şuanda Tüfekçi Yusuf Bulvarının Ahmet Çelebi’ye bağlandığı noktada. Bu yol Tüfekçi Yusuf Bulvarından gelerek, Özdemirbey, Kılınçoğlu, Aydınbaba ve İsmetpaşa Mahallelerinden geçip, Boğaziçi Bulvarı’na bağlanacak. Böylece şehir içerisinde yeni bir ring oluşturmuş oluyoruz. İnönü Caddesine alternatif 40 metre genişliğinde yeni bir bulvar açtık. Bu çalışma Şahinbey’in merkez trafiğini çok ciddi anlamda rahatlattı. Boğaziçi Bulvarı’nın 2. Etap çalışmalarında yüzde 54 seviyesine ulaştık. Hedefimiz bu yılsonuna kadar kamulaştırma çalışmalarını tamamlayıp yolumuzu trafiğe açmak” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM