• DOLAR
  8,5623
  %0,16
 • EURO
  10,1575
  %0,20
 • ALTIN
  498,34
  %0,34
 • BIST
  1.361
  %0,09
Şahinbey Belediyesi’nden anaokullarına 345.000 kitap

Şahinbey Belediyesi’nden anaokullarına 345.000 kitap

Eğitime desteğini artırarak sürdüren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Gaziantep Valiliği öncülüğünde 22.000 öğrenciye 342.000 adet okul öncesi kitap, hediye edilmesi için protokol imzaladı.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Bugüne kadar 6.800.000 adet kitap dağıtarak eğitime önemli destek sağlayan Şahinbey Belediyesi, Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Şahinbey Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okul öncesi eğitime destek projesi kapsamında 22.000 öğrenciye ve 1.000 öğretmene set dağıtmak için protokol imzalandı.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ

Gaziantep Valisi Davut Gül, okul öncesi eğitim önemine vurgu yaparak, “Şahinbey Belediyesi ile geçmiş yıllarda da tarım, hayvancılık ve eğitimle ilgili protokoller yaptık. Özellikle okullarımızın fiziki alt yapılarının iyileştirilmesi, çocuklarımızın Çanakkale’ye ve Umre’ye gönderilmesi, gençlere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması yönünde önemli çalışmalar yapıldı. Bunların tamamı kendi içerisinde çok kıymetli. Ancak okul öncesi eğitime verilen önem diğerlerinden bir adım daha önde. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve kalitesinin arttırılması için herkesin elinden geleni yapması gerekiyor. Bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

6.800.000 ADET KİTAP DAĞITTIK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu okul öncesi eğitim için öğretmenlere ve öğrencilere set dağıtımı gerçekleştirileceğini belirterek, “Okul öncesi eğitim çok önemli Şahinbey’de bu alanda 22.000 öğrencimiz bulunuyor. Bu öğrencilerimizin daha iyi eğitim alabilmeleri ile ilgili Milli Eğitim Müdürümüz ve öğretmenlerimizle yaptığımız istişareler sonrasında öğrencilerimize 22.000 adet set hazırladık. Ayrıca bunların nasıl uygulanacağı ile ilgili olarak da 1.000 öğretmenimize ayrı bir set vereceğiz. Bu setlerimizin içerisinde 343.000 adet kitap bulunuyor. Bunların tamamını ücretsiz olarak Şahinbey’de okul öncesi eğitim görecek olan çocuklarımıza dağıtacağız. Amacımız çocuklarımızın çok daha iyi eğitim almalarını sağlamak. Daha önce imzaladığımız protokol çerçevesinde her ay kitap dağıtımımız devam ediyor ve şu ana kadar 6.800.000 adet kitap dağıttık. Bu tür çalışmalarımızı Gaziantep Valimiz Sayın Davut Gül’ün önderliğinde devam ettireceğiz” dedi.

EĞİTİM ALANINDA ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPILIYOR

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediyesinin eğitime önemli yatırımlar yaptığına şahitlik ettiklerini belirterek “Yaklaşık bir aydır Şahinbey İlçesinde görev yapıyorum. Geldiğimiz günden bugüne kadar özellikle eğitim alanında Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun gayretli çalışmalarına şahitlik ediyoruz. Bu desteğinde 285.000 öğrencisi olan bir ilçede eğitim ve öğretime ayrı bir ivme kazandıracağına inanıyorum. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Metin Kılıçparlar, eğitime her zaman destek olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM