• DOLAR
  9,2570
  %-0,04
 • EURO
  10,7841
  %0,35
 • ALTIN
  525,37
  %-0,17
 • BIST
  1.410
  %-0,16
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE 209.000 ADET SORU BANKASI DESTEĞİ

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE 209.000 ADET SORU BANKASI DESTEĞİ

Güneyin Sesi Gazetesi- Şahinbey Belediyesi, Gaziantep Valiliği’nin önderliğinde ortaokul ve lise öğrencilerine 209.000 adet soru bankası desteğinde bulunacak.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Şahinbey İlçe Kaymakamlığı, Şahinbey Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde imzalanan protokol ile ortaokul ve lise öğrencilerine 209.000 adet soru bankası dağıtılacak. Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen törene Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.

ÖĞRENCİLERİMİZİN BU KİTAPLARA İHTİYACI VAR

Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey Belediyesi’nin geçmişten bu yana eğitime önemli destekleri olduğunu belirterek, “Göreve geldiğim günden bu yana imzaladığımız protokollere baktığımda Şahinbey Belediyesi’nin eğitime önemli destekler sağladığını görüyoruz. Benden önceki dönemlere baktığımızda Şahinbey Belediyesi’nin eğitime desteğini hiçbir zaman esirgemediğini görüyoruz. Gaziantep’i bir adım daha ileriye götürmek istiyorsak bunun anahtarı eğitimdir. Bu da olabildiğince gençlerimize ve çocuklarımıza imkan tanımaktan geçiyor. Pandemi sürecinde eğitim uzaktan olsa da, hayat devam ediyor ve sınavlar olacak. Bu sınavlarda da bu gençlerimizin bu kitaplara ihtiyacı olacak.  Verilen bu destekten dolayı Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin’e,  Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe’ye teşekkür ediyorum” dedi

ŞEHRİMİZE DEĞER KATAN DESTEKLER

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, eğitimin bu desteklerle önemli mesafeler kat edeceğini belirterek, “ Şahinbey Belediyemiz eğitimin hem alt yapısında hem de öğrencilerimize kitap desteğinin sağlanması noktasında şehrimize değer katmaktadır. Bugünde ortaokul ve lise öğrencilerimize 209.000 adet soru bankası hediye ediyor. Desteklerinden dolayı Gaziantep Valimiz Davut Gül’e, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe’ye teşekkür ediyorum” dedi.

AMACIMIZ ŞEHRİMİZİN EĞİTİM YAPISINI GÜÇLENDİRMEK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep’i eğitim anlamında önemli noktalara taşımayı hedeflediklerini belirterek, “Uzaktan eğitim alan öğrencilerimize kaynak kitap ve soru bankası verilmesi noktasında destek sağlamış oluyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak her zaman eğitime öncelik veriyoruz. Sadece pandemi döneminde okul öncesi eğitim alan öğrencilerimize 345.000 adet kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Şimdide 209.000 adet ortaokul ve lise öğrencilerimize soru bankası dağıtımı gerçekleştireceğiz. 30.000 adet tablet dağıtımı ile ilgili protokolümüzü yapmıştık ve bedelini yatırdık. İnşallah uzaktan eğitim noktasında öğrencilerimize önemli katkısı olacağına inanıyorum. Pandemi döneminde öğrencilerimize 150.000 adet spor ayakkabısı hediye ettik. 120.000 adet de ilkokul ve anasınıfı öğrencilerimize boyama seti dağıtımı gerçekleştirdik. Rakamsal olarak baktığımızda pandemi sürecinde tüm bu çalışmaların maliyeti 62.000.000 TL. Amacımız Gaziantep’in eğitim noktasında fiziki olarak alt yapısının güçlendirilmek istiyoruz. Katkılarından dolayı Gaziantep Valimiz Davut Gül’e, Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ EĞİTİME ÖNEMLİ DESTEKLER SAĞLIYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Şahinbey Belediyesinin her alanda eğitime önemli destekler sağladığını belirterek “Şahinbey Belediyemizin arsa temininden bina yapımına, tablet dağıtımından okul öncesi setlerine kadar eğitime birçok alanda desteklerini aldık. Ortaokul ve lise öğrencilerimiz şimdi akademik çalışma içerisindeler. Bu destek onlar için çok önemli. Özellikle 5-6-7-8 ve 12’nci sınıflar için ihtiyacımız vardı. Şahinbey Belediyesi bu ihtiyacımızı karşılamış oldu. Toplamda 209.000 adet soru bankası dağıtımı yapılacak. Bu zamana kadar bizlerden desteğini esirgemeyen Gaziantep Valimiz Davut Gül’e, Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin’e ve Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM