• DOLAR
  8,4468
  %0,50
 • EURO
  10,0433
  %0,64
 • ALTIN
  492,64
  %0,69
 • BIST
  1.417
  %0,61
Şahinbey Belediyesi’nden Vatandaşlara Temizlik Malzemesi Desteği

Şahinbey Belediyesi’nden Vatandaşlara Temizlik Malzemesi Desteği

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak korona virüsüne karşı gerekli tedbirlerin alındığını ve bu yönde yeni çalışmaların yapılığını belirterek vatandaşlarında bu konuda hassas davranmalarını rica etti.

Güneyin Sesi Gazetesi- Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde önemli tedbirler alınırken, Şahinbey Belediyesi’de iş yerlerine, vatandaşlara Nizip Sabunu dağıtımı yaparken sosyal marketten alış veriş yapan alım gücü düşük vatandaşlara temizlik malzemesi dağıtıyor.

“Vatandaşımızın Sağlığı Bizim İçin Önemlidir”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, korona virüsüne karşı Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlara destek olacaklarını belirterek, “Çin de ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan Korona virüs salgınıyla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde alınan tedbirler sayesinde salgın ülkemizde sınırlı sayıda kalmıştır. Gerek kurumlar, gerek Şahinbey Belediyesi olarak, gerekse de tüm vatandaşlarımızın hijyene yönelik alacağı tedbirlerle bu salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum. Şahinbey Belediyesi olarak bu salgın ortaya çıktıktan sonra belediyemize bağlı tesisler, camiler, kamu kurumları, parklar, taksi durakları, otobüs durakları ve vatandaşlarımızın genel olarak kullandığı ortak kullanım alanları ekiplerimiz tarafından dezenfekte ediliyor. Ayrıca temizlik ekiplerimizdeki araçlarla cadde ve kaldırımların yıkanma işlemi devam ediyor. Bunların yanı sıra sosyal marketimiz aracılığıyla vatandaşlarımıza daha önceden olduğu gibi şimdide hijyen malzemelerinin dağıtımını arttırarak sürdürüyoruz. Yöremizde üretilen zeytinyağı ile yapılan Nizip Sabununu da iş yerlerine ve vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız. Amacımız küresel sorun haline dönüşen Korona virüsünü alacağımız tedbirlerle etiksiz hale getirmek. Alacağımız tedbirler virüsten daha güçlüdür. Vatandaşlarımızdan hijyene dikkat etmelerini istiyoruz. Ellerini ve yüzlerini sık sık sabunlamalarını özellikle rica ediyorum. Şahinbey Belediyesi olarak sadece bu tedbirlerle ve yardımlarla sınırlı kalmayacağız. Önümüzdeki günlerde açıklayacağımız tedbirler ve desteklerle vatandaşlarımızı bu konuyu desteklemeye ve yardımcı olmaya devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM