DOLAR 28,8821 0.02%
EURO 31,3940 -0.34%
ALTIN 1.905,400,85
BITCOIN 11143822,60%
Gaziantep
11°

AÇIK

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şahinbey çiftçiyi mutlu etmeye devam ediyor

Şahinbey çiftçiyi mutlu etmeye devam ediyor

ABONE OL
13 Ekim 2020 17:14
Şahinbey çiftçiyi mutlu etmeye devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çiftçilere daha önce gübre, buğday, zeytin, fıstık ve arpa tohumu desteğinde bulunan Şahinbey Belediyesi bu desteğini sürdürerek, çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Şahinbey İlçesi’ndeki çiftçilere 10.000 ton gübre, 14.000 ton yem, 9.200 ton arpa ve buğday, 290 ton mercimek, yonca, İtalyan çimi tohumu, 750.000 adet zeytin, 150.000 adet fıstık fidanı, desteği sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, desteğini bu yılda sürdürerek, çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 3.430 ton buğday, arpa ve mercimek tohumu dağıtımı için Kapcağız Köyü’nde, düzenlenen dağıtım törenine Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Gaziantep İl Tarım Müdürü Mehmet Karayılan, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Mustafa Aslan, Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Çiftçiler katıldı.

ÇOK ÖNEMLİ PROJELER

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu sağlanan desteklerle ürün oranın arttığına değinerek, “Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan bu projeler çok önemli. Bu projelerle üretim alanı iki katına çıkmış ve bu durum daha sağlıklı ürünlerin yetişmesine olanak sağlamıştır. Biz de AK Parti hükümeti olarak çiftçimizin her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Ama bu konuda Şahinbey’de yaşayanlar çok daha şanslı. Çünkü bu yardımlar onlar için çok önemli” ifadelerine yer verdi.

ÜRETİM İKİ KATINA ÇIKTI

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, yapılan desteklerle ilçenin kırsal bölgelerindeki ekili alanlarının yüzde yüz oranından artış göstererek ikiye katlandığını belirterek, “Şahinbey Belediyesi’nin destekleriyle üretim kapasitesi 120 bin dekarlık alandan 280 bin dekarlık alana ulaşmış. Bu sene yapılan yatırımın değeri de 21 milyon lira. Bu miktar çarpan etkisiyle 184 milyon liralık bir katma değer oluşturacak. Bu yüzden bu destekleri sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİNİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yıllardır çiftçiye her anlamda destek olduklarını ve bu desteği bu yılda sürdürdüklerini vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde; belediyelerimizin çiftçilerimize destek olması noktasında kanuni düzenleme yapıldıktan sonra Büyükşehir Belediyemiz çiftçilerimize destek olmaya başladı. Biz de Büyükşehirler statüsündeki şehirlerde böyle bir düzenleme olduğunu görünce ‘Bismillah’ diyerek çiftçilerimize destek olmaya başladık. Yaptığımız destekle ilçemizde daha fazla alan ekiliyor ve daha fazla ürün yetiştiriliyor. Bu da daha fazla kazanç anlamına geliyor ve bu sayede yüzde yüze yakın ekili alan artışı oldu. Biz ilk olarak tohum, arpa, buğday dağıtımı yaptık. Bu yıl makarnalık buğday dağıtımı da yaptık. Ayrıca taban gübre dağıtımı da yapıyorduk. Bu yıl tavan üst gübre dağıtımına da başladık. Ayrıca bu yıl mercimek tohumu desteğine de başladık. Bugün de 3 bin 430 ton arpa, buğday ve mercimek tohumu dağıtımı yapıyoruz. Bu destekleri de Şahinbey’de Çiftçi Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan 5 bin 500 çiftçimizin tamamına veriyoruz. Hiçbir şekilde ayrım yapmıyoruz” dedi.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ÇİFTÇİNİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR

Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere önemli destekler verdiğini aktararak, “Şahinbey Belediyesi her imkanıyla çiftçilerin yanında olmaya devam ediyor. O yüzden çiftçilerimiz bu yardımları istemekten korkmasınlar. Çünkü Şahinbey Belediyesi bazen Tarım Bakanlığı’nın yapamadıklarını tek başına yapıyor” diye konuştu.

GELENEKSEL TARIM ŞÖLENİ YAŞIYORUZ

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Mustafa Aslan çiftçilere verilen desteğin Şahinbey Belediyesi tarafından geleneksel hale getirildiğini belirterek “Şahinbey Belediyesi çiftçilere destek olma noktasında Tarım İl Müdürlüğü ile birlikte büyük organizasyonlar yapıyorlar. Bu organizasyonlarda bizde paydaş olarak bulunduğumuz için mutlu ve gururluyum. Bundan sonraki süreçte de inşallah bu tür organizasyonları devam ettireceğiz” dedi.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİNİN VERDİĞİ DESTEKLE EKİM ALANI ARTTI

Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, verilen desteklerle ekim alanlarının arttığını belirterek, “Bölgemizde daha önce hububat ekim alanı 130 bin dekardı. Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun vermiş olduğu desteklerle şu an da bu alan 280 bin dekara çıktı.  Bizim amacımız kara toprağa yeşil gelinliğini giydirmek. Bunun için Şahinbey Belediyemiz ön ayak oldu. Bu projeler çok önemli projeler ve yaklaşık 20 milyona yakın bir proje. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na çiftçilerim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRKİYE GENELİNDE VERİLEN DESTEKLERİ KONUŞUYORLAR

Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, Şahinbey Belediyesi’nin her zaman çiftçinin yanında olduğunu belirterek “Şahinbey çiftçileri bugün yine tarihi bir gün yaşıyorlar. Bizleri Türkiye genelinde kıskanmayan il ve ilçe yok. Şahinbey Belediye Başkanımızın her zaman çiftçinin yanında olduğu projelerden söz ediyorlar. Çiftçilerimizin ekili alanları verilen bu desteklerle artmış durumda. Çiftçilere vermiş olduğu desteklerden dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan desteklerle toplam 3.430 ton buğday, arpa ve mercimek tohumu desteği alan çiftçiler ise Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r