• DOLAR
  8,5492
  %-0,17
 • EURO
  10,0853
  %0,06
 • ALTIN
  495,44
  %-0,42
 • BIST
  1.352
  %-0,86
Şahin’den İlaçlama Ekiplerine Maske Ve Mesafe Uyarısı

Şahin’den İlaçlama Ekiplerine Maske Ve Mesafe Uyarısı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, havaların ısınmasıyla beraber çoğalan sineklere ve üveze karşı ilaçlama faaliyeti yürüten ekipleri ziyaret etti. Çalışanlarla sohbet eden Şahin, sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda bilgi verdi.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi havaların ısınmasıyla beraber başlattığı sivrisinek, karasinek, üvez ve fareye karşı mücadelesine devam ediyor. Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Vektör Kontrol Hizmetleri Birimi, 7 gün 24 saat şehrin bütün sokaklarını tek tek gezerek ilaçlama yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’de ilaçlama ekiplerini ziyaret ederek sohbet etti. Yürütülen çalışmalar ve son durum hakkında bilgi alan Başkan Şahin, ekip çalışanlarına sağlıklarına dikkat etmeleri gerektiğini ifade ederek, yeni tip Corona Virüs (COVID-19) Salgını’na karşı önleyici tedbirlerin başında gelen maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda hatırlatmada bulundu.

default

120 kişilik vektör birimleri, il sınırları içerisinde 9 ilçenin merkezleri, köyler ve yeşil alanlarda ilaçlamaya devam ederken rutin olarak  durgun sular, yeşil alanlar, fosseptikler, gübrelikler, rögarlar, inşaat alanları, dere yatakları, çöp konteynırları, çöp toplama istasyonlarıyla harabe evler gibi şu ana kadar tespit edilen 35 bin üreme noktasının kontrolünü rutin alarak devam ettiriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM