DOLAR 18,8282 -0.01%
EURO 20,2065 -0.03%
ALTIN 1.136,340,45
BITCOIN 430798-0,82%
Gaziantep

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SORUMLU BELEDİYELER

SORUMLU BELEDİYELER

ABONE OL
20 Temmuz 2022 12:40
SORUMLU BELEDİYELER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar uzun zamandır tartışmalara neden olan konut pahalılığı hakkında sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.  Konut fiyatlarında yaşanan devalüasyonun gerçek sorumlularının gizlenmeye çalışıldığının altını çizen İl Başkanı Uçar, Gaziantep’te konut fiyatları ve kiralarında yaşanan devalüasyonun sorumlusunun belediyeler olduğunu, ekonomik krizi fırsata çevirenler varsa bile bu kişilere vatandaşın korunması görevinin belediyeler tarafından yerine getirilmesi gerektiğini, ancak belediyelerin bunun yerine yüksek fiyatlı arsa satarak arsa gelirleri ile bütçe açıklarını kapatma derdinde olduklarını söyledi. CHP İl Başkanı Uçar’ın açıklamaları şöyle;

 

SORUMLULUK BELİRSİZ BİR GRUP KİŞİYE MALEDİLEREK GERÇEK SORUMLULAR GİZLENİYOR.

 

Gaziantep’te konut pahalılığı sık sık tartışmalara neden olmakta. Bu tartışmalarda da sorumluluk belirli olmayan bir grup insana yükletilerek gerçek sorumluların gizlenmesi amaçlanmaktadır.

 

Belirli olmayan bir grup insan; örneğin bazı müteahhitler veya bazı emlakçılar, konut fiyatlarını yükselterek daha fazla kar etme hevesinde olabilirler. Bu kişiler kolay yoldan rant elde etme gayretinde de olabilirler. Bu tip insanlar her toplumda vardır.

 

 

DEVLET , VATANDAŞINI PİYASANIN VİCDANINA BIRAKMAZ

Devletin, belediyelerin görevi ise tam olarak bu noktada başlamaktadır. Bu kenti yönetenler bu kişilere FIRSAT vermemelidir. Fırsatçıların heveslerini kursağında bırakmak yönetenlerin görevidir. Çünkü devlet vatandaşını piyasanın vicdanına bırakmaz!

 

Bir bölgede konut fiyatı ve kiraları aşırı yükseliyorsa veya piyasa bir grup tarafından kontrol ediliyorsa devlet;özellikle belediyeler müdahale eder.

Her vatandaşın barınma ihtiyacını en uygun şekilde giderebilmesi için imar ve altyapı çalışmalarını makul sürede yapar.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINA “LUX” KONUT YAPARAK SORUNU ÇÖZEMEZSİNİZ!

 

Vatandaşın barınma ihtiyacı en uygun şekilde gidermek kentsel dönüşüm alanına “LUX” konut yaparak da OLMAZ! Bu yolla ancak bir avuç rantiyecinin banka hesaplarına sıfırlar eklersiniz.

Belediyecilik tamamıyla bir siyasi tercih meselesidir. Bugün Gaziantep konut pahalılığında Türkiye’nin zirvesinde yer alıyorsa birincil sorumlusu altyapı hizmetlerini yapmayan belediyelerdir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r