• DOLAR
  8,5537
  %0,06
 • EURO
  10,1593
  %0,22
 • ALTIN
  497,00
  %0,07
 • BIST
  1.361
  %0,09
Tahmazoğlu “Önceliğimiz Vatandaşın Sağlığı”

Tahmazoğlu “Önceliğimiz Vatandaşın Sağlığı”

Şahinbey Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimleri kapsamında marketlerdeki ve bakkallardaki son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el koydu.                  

Güneyin Sesi GAZETESİ- Vatandaşın sağlığı için denetimlerini aralıksız sürdüren Şahinbey Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri iş yerlerine yaptığı denetimler sonrasında 5.997 adet son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünlerine el koyarak imha etti.

EKİPLERİMİZ 7/24 GÖREV BAŞINDA

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, zabıta ekiplerinin vatandaşın sağlığı için gece gündüz çalıştığını belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak halkımızın sağlığı, güvenliği ve huzuru için çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Zabıta ekiplerimiz de vatandaşımızın sağlığı için 7/24 esasına göre denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Her ay yaklaşık 10.000 iş yeri belediyemiz tarafından denetleniyor. Şu ana kadar 60.000’e yakın iş yerinin denetimi yapıldı. Bu denetimlerde vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden son kullanma tarihi geçmiş bozulmuş ürünler varsa bunlar tespit edilip imha ediliyor. Zabıta ekiplerimizin son olarak yaptığı çalışma neticesinde 5.997 adet son kullanma tarihi geçmiş ürün imha edildi. Yine bu denetimde tespit edilen et ürünleri ve yumurtalarda zabıta ekiplerimiz tarafından imha edildi. Vatandaşımızın huzuru ve sağlığı için Şahinbey Belediyesi olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM