DOLAR 27,4832 0.11%
EURO 28,8408 0.04%
ALTIN 1.609,49-0,21
BITCOIN 758421-1,63%
Gaziantep
18°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TMMOB Gaziantep Ziraat Mühendisleri Odası’ndan basın açıklaması

TMMOB Gaziantep Ziraat Mühendisleri Odası’ndan basın açıklaması

ABONE OL
20 Ekim 2021 09:09
TMMOB Gaziantep Ziraat Mühendisleri Odası’ndan basın açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  1. Değerli meslektaşlarımız ve kıymetli basın mensubu arkadaşlar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Bir ülkenin kalkınmasında tarım, tarımın kalkınmasında ise Ziraat Mühendisinin önemli bir rolü olduğunu unutmamak gerekiyor. Çünkü Ziraat Mühendisi bir tohumun toprağa düşmesinden tutunda son tüketiciye ulaşmasına kadar her alanda çalışmaktadır. Bir ülkenin kalkınmasında sanayici, tüccar, bilim adamı ne kadar önemliyse Ziraat Mühendisi de o kadar önemlidir. Ayrıca Ziraat Mühendisleri, çiftçiyi bilgi ile buluşturan, bir bakıma çiftçi ile bilgi ve teknik arasında köprü vazifesi görmektedir. Dolayısıyla Ziraat Mühendislerinin görev ve sorumlulukları ile Ziraat Mühendisliğinin önemi daha da artmaktadır.

Her meslek gibi Ziraat Mühendislerinin de sorun ve sıkıntıları bulunmaktadır. Örneğin; Ziraat Mühendislerinin işsizlikten tutunda sosyal, özlük haklarına kadar birçok alanda sorun yaşamaktadırlar. Yaşanan sorun, sıkıntıların çözümünü biliyoruz, bu sorunların çözümü için aktif rol almak istiyoruz, bunun içinde elimizi geleni yapmaya hazırız.

Dolayısıyla 12 Aralık 2021 Pazar günü yapılacak olan Seçimli Olağan Genel Kurulunda Şube Başkanlığına adaylığımı sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum. Güçlü Mühendis Güçlü Yönetim ve Güçlü ZMO sloganıyla bu yolculukta Genç ve Dinamik yönetim kadromuzla birlikte siz kıymetli Meslektaşlarımızın desteğine talip olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Yapacağımız projeler ile Ziraat Mühendislerini hak ettiği noktaya çıkarmak için elimizden geleni yapacağız.

Genç, dinamik ve aktif bir kadro ile yola çıktık. Çıktığımız bu yolda Aktif, Yönetim kurulumuzca yapacağımız bazı çalışmalar ve projelerimiz şu şekildedir;

Odamızı kesinlikle ‘Ben’ değil, ‘Biz’ anlayışı ile yöneteceğiz,

1- Komisyonlar kurularak meslektaşlarımızın yetki ve özlük haklarında sesleri olacağız;

Konu uzmanlıklarına göre, mesleki yetki ve özlük haklarında konu üzerinde çalışan meslektaşlarımızla birlikte ilgili makamlara iletmek ve basın açıklamalarıyla duyurmak

2-Mesleki Eğitim ve Kariyer programları düzenleyeceğiz;

Mesleki konularda, kendi alanında kabul görmüş ve tecrübe erbabı büyüklerimizin; bilgilerinden ve tecrübelerinden faydalanarak Genç meslektaşlarımızı teknik ve saha eğitimlerimizle, donanımlı hale getirmek için sıklıkla yapacağımız mesleki eğitim ve kariyer programlarımız olacaktır.

3-Sektör toplantıları düzenleyerek meslektaşlarımız ile bir araya geleceğiz

Yılda en az bir defa olmak üzere, tüm meslektaşlarımızın buluşup bir arada olabilecekleri tanışma ve sohbet ortamında sektör toplantıları düzenlenecektir

4- Genelde ülke, özelde ilimiz tarım politikalarının oluşturulmasında kurulacak komisyon ve kurullar ile uyum içerisinde çalışarak tavsiye ve önerilerde bulunmak, amacıyla çalışmalar yapacağız

5-Meslektaşlarımızı yıl içerisinde çalışma yerlerinde ziyaret ederek sıkıntılarını ve çözüm önerilerini dinleyeceğiz;

6- CV Bankaları oluşturarak genç meslektaşlarımıza iş imkânı sunacağız,

7- Seminerler ve paneller düzenleyeceğiz,

8-Yeni Projeler Yolda;

Ve mesleğimize yönelik birçok Yurtiçi ve Yurtdışı kaynaklı Kalkınma ajansları ve Bakanlıkla projeleri yapmak gibi. Yukarıda saydığımız sadece birkaç projemizden biri.

Göreve geldiğimizde söylediğimiz projelerin daha fazlasını yapacağımızdan hiçbir meslektaşımızın şüphesi olmasın.

Güçlü Mühendis-Güçlü Yönetim ve Güçlü ZMO sloganıyla #yeni projeler #değişim #yenilenme ve #gelişim diyerek Meslektaşlarımızın desteğine talip olduğumuzu yineleyerek saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r