• DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Toğrul: Gaziantepspor’dan atılan işçiler muhatap bulamıyor

Toğrul: Gaziantepspor’dan atılan işçiler muhatap bulamıyor

Güneyin Sesi Gazetesi- HDP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Toğrul ligden çekilme kararı alan Gaziantepspor’da işten çıkarılıp tazminatları ödenmeyen çalışanlara yönelik, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun cevaplaması istemiyle TBMM’ye önerge sundu.

HDP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Toğrul  Gaziantepspor’un ligden çekilme kararı almasının ardından işten çıkarılanların hak mahrumiyetine  yönelik TBMM’ye önerge sundu. HDP’li Toğrul’un Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun cevaplaması istemiyle sunduğu önergede işçilerin yerel mahkemece tazminat hakkını kazandıkları bilgisi de yer alıyor.

Vekil Toğrul’un TBMM sunduğu soru önergesindeki maddeler ise şunlar;

Gaziantepspor futbol kulübünün resmi durumu şu anda tam olarak nedir? Gaziantepspor resmi olarak faaliyetlerine devam ediyor mu? Devam etmiyor ise ne zaman faaliyetlerine son vermiştir?

Gaziantepspor iflas ve konkordato beyanında bulunmuş mudur? Bulunmuş ise ne zaman bulunmuştur?

2018 yılları sonu ve 2019 yılları başında Gaziantepspor’dan işten atılan yaklaşık 40 işçinin durumundan haberdar mısınız?

Gaziantepspor’da işten atılan işçilerin en temel hakkı olan kıdem tazminatının ödenmemesi bir hak ihlalidir. Bu hak ihlalinin giderilmesi konusunda bakanlığınız ne gibi girişimlerde bulunacaktır?

Gaziantepspor’da işten çıkarılan işçiler alacaklarını alma konusuna bir muhatap bulamadıklarını iddia ediyorlar. Muhatap bulmakta zorlanan işçilerin muhatabı kimdir?

Gaziantepspor kulübünün toplam borcu ne kadardır? Gaziantepspor’un işten çıkarıldığı söylenen yaklaşık 40  işçiye borcu ne kadardır?

Gaziantepspor’un halihazırda şu anda ne kadar taşınmazı vardır? Bu taşınmazlar satışa çıkarılacak mıdır? Bu taşınmazların mali değeri ne kadardır?

Bundan sonra Gaziantepspor kulübünün taşınmazları satılacak olur ise ilk olarak işçilerin tazminatlarının ödenmesi konusunda bir planlamanız olacak mıdır?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM