• DOLAR
  8,4898
  %0,84
 • EURO
  10,2536
  %0,78
 • ALTIN
  495,41
  %0,81
 • BIST
  1.441
  %-0,25
TTB Gaziantep’te vaka sayısını açıkladı

TTB Gaziantep’te vaka sayısını açıkladı

Gaziantep – Kilis Tabip Odası, COVİD19 salgınının Gaziantep’teki i etkileri hakkında bir rapor yayımladı. Gaziantep’teki covid19 vaka sayısını açıkladı.

Güneyin Sesi GAZETESİ- TTB yayımladığı raporda Gaziantep’te 36 Covid pozitif vaka olduğunu vefatın yaşanmadığını bildirdi. Ayrıca Toplam 6 entübe hastanın bulunduğunu, 2’sinin durumunun  kritik olduğu kaydedildi. Türk Tabipleri Birliği (TTB), korona virüsü salgınında Türkiye’de il il ne kadar vaka bulunduğuyla ilgili bir iddia gündeme getirdi.  Sosyal medyadan yapılan açıklamada Gaziantep ile ilgili veriler paylaşıldı.

Gaziantep’te 36 Covid pozitif vaka olduğunu vefatın yaşanmadığını bildirdi. Ayrıca Toplam 6 entübe hastanın bulunduğunu, 2’sinin durumunun  kritik olduğu kaydedildi. Sağlık çalışanlarından da 2 kişinin koronavirüse yakalandığı açıklandı.

36 Pozitif Vaka

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) sosyal medya hesabından:  “#RaporCovid19 Gaziantep: ✓ 36 Covid pozitif vaka, vefat yok. ✓ 1’i diş hekimi 2 sağlık çalışanı covid pozitif. Genel durumları iyi. ✓ Toplam 6 entübe hasta , 2’si kritik! 1’i diş hekimi 2 sağlık çalışanı covid pozitif. Genel durumları iyi” paylaşımı yapıldı.

TTB’nin yayımladığı koronavirüs raporunda, “yapılan açıklamalarda PCR testi pozitif çıkan “vaka”ların esas alındığı; hastanelerde yatan ya da ayaktan takip edilen “şüpheli/olası vaka” sayıları yer almadığı için gerçek tabloyu göstermekte çok eksik kaldığını ve bütün ısrarlarımıza rağmen Sağlık Bakanlığı toplam vakaların bölgelere, illere göre dağılımını açıklamamıştır” denildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM