DOLAR 32,3450 0.07%
EURO 34,5151 -0.56%
ALTIN 2.488,661,13
BITCOIN 22899430,57%
Gaziantep
19°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YURTTAŞA EKMEK KUPONU, HEYETE LÜKS KONAKLAMA

YURTTAŞA EKMEK KUPONU, HEYETE LÜKS KONAKLAMA

ABONE OL
20 Nisan 2022 11:27
YURTTAŞA EKMEK KUPONU, HEYETE LÜKS KONAKLAMA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – HDP Gaziantep Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Prof. Dr. Mahmut Toğrul, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yurtdışından gelecek 10 kişilik heyetin ağırlanması için özel bir şirketle yapmış olduğu 1.7 Milyon TL’lik anlaşmaya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması istemiyle soru önergesi sundu.

Milletvekili Toğrul’un Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yurt dışı heyetine ilişkin lüks konaklama bedellerine yer verdiği soru önergesinde, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “Kentin ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtımına katkı sağlamak” gerekçesiyle yaptığı hizmet alım işinin ihalesi 1 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirilmiş. Kamu ihalelerine katılımı kısıtladığı ve rekabeti engellediği gerekçesiyle eleştirilen pazarlık yöntemiyle gerçekleştirilen ihaleye yalnızca bir şirket teklif vermiş. Yurtdışından gelecek 10 kişilik heyetin ağırlanması için özel bir şirket olan GAP Organizasyon Hizmetleri isimli şirket ile idare arasında 1 milyon 692 bin 200 TL’lik sözleşme imzalanmış.

Sözleşme kapsamında, kentin ulusal ve uluslararası tanıtımı için gelecek olan heyetin beş ya da dört yıldızlı otellerde konaklamasından tutalım uçak biletlerine kadar belediye tarafından karşılanacak. Antep Büyükşehir Belediyesi Çin, İspanya ve Bosna Hersek’ten gelecek 10 kişilik küçük bir heyet için yoksulluğun bu denli derinleştiği bir dönemde 1.7 Milyon TL gibi devasa bir bütçe ayırmış. Yurttaşa ekmeği 1 TL ucuz almaları için kupon dağıtan ve Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında yer alan Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin böylesi bir organizasyon için devasa bir bütçe ayırması israftır.

Bu bağlamda;

  • Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin halkın kaynaklarını hoyratça kullanıp yandaşa peşkeş çekmesinin nedeni nedir?
  • Milyonlarca yurttaşımızın açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşadığı, evine ekmek götüremediği için intihar ettiği bir dönemde yapılan bu israfın nedeni nedir?
  • Yaşam endeksinde, gelir ve birikimde, eğitimde ve sağlıkta çok geri sıralarda olan Gaziantep’e bu alanlarda yatırım yapmak yerine neden yurtdışından gelecek bir heyete 1,7 Milyon TL harcanmak isteniyor?
  • Gaziantep’in gastronomi şehri olduğu belirtiliyor. Fakat en pahalı şehirlerden birisidir. Büyükşehir belediyesi pahalılığı engellemek yerine neden 10 kişilik bir heyetin gelişi için 1.7 Milyon TL harcamak istiyor?
  • 1 TL indirimli ekmek kuponuna muhtaç edilmiş olan yurttaşın hali ortada iken yurtdışından gelecek 10 kişilik bir heyetin konaklanması için 1,7 Milyon TL’lik lüks ve saltanatın nedeni nedir?” ifadeleri yer aldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r