• DOLAR
  8,6605
  %0,39
 • EURO
  10,1445
  %0,27
 • ALTIN
  493,06
  %0,18
 • BIST
  1.407
  %1,58
Zırvayı fikir sananlardan ülkeye fayda gelmez

Zırvayı fikir sananlardan ülkeye fayda gelmez

Güneyin Sesi Gazetesi- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep’teki  Belediye Başkanları Çalıştayı’na katılan, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Zırvayı fikir sananlardan bu ülkeye fayda gelmez. İktidara geldiğimizde bu projenin içinde yer alan hiçbir şirketin parasını ödemeyeceğiz. Biz Ankara’yı satanlardan İstanbul’a ihanet edenlerden asla olmadık olmayacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) 3 gün sürecek olan Gaziantep’teki Belediye Başkanları Çalıştayı’nın startını verdi. Aralarında İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yer aldığı çalıştayda kent merkezi ve ilçeler gezildi. Gaziantep’ten tüm Türkiye’ye mesaj getirdiklerini söyleyen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seyit Torun, merkezi yönetimin uygulamalarını sert bir dille eleştirdi.

Vatandaşların ekmek derdinde merkezi yönetimin ise rant peşinde olduğunun altını çizen Torun, “Bizim belediyelerimiz vatandaş için canını dişine takıp çalışırken merkezi yönetim hayali projelerde ısrar ediyorlar. Bir yeşil alan gördüğünde inşaat hayali kuran her doğal güzelliği rant kapısı olarak gören bu iktidar milletle inatlaşmaktan vazgeçmiyorlar. Millet ekmek derdine düşmüşken onlar Kanal İstanbul sevdasında  inat ediyorlar. Yoksulluk içinde inim inleyen vatandaştan aldıkları vergileri şimdi de kanala gömmek istiyorlar. Şunun altını çizmek isterim bu proje İstanbul’a yeni bir ihanet projesidir. Bu ucube projeyi savunmak için akla mantığa sığmayan açıklamalar yapıyorlar öyle ki Kanal İstanbul  müsidajı bitirecek bile aciz hale geldiler. Milletin aklıyla alay ediyorlar. Açıkça şunu belirtmek istiyorum. Zırvayı fikir sananlardan bu ülkeye asla fayda gelmez. Öte yandan projenin maliyetini bile daha açıklayamıyorlar. Erdoğan projenin maliyeti 75 milyar lira derken kendi ulaştırma bakanı çıkıp 123 milyar lira diyor. Onların derdi maliyet değil, rant” diye konuştu.

 

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un konuşmasının tamamı şu şekilde:

İktidara geldiğimizde bu projenin içinde yer alan hiçbir şirketin parasını ödemeyeceğiz. Biz Ankara’yı satanlardan İstanbul’a ihanet edenlerden asla olmadık olmayacağız.

Son yerel seçimlerde çok büyük bir başarı elde ettik. Milletimiz bu seçimlerde Ankara’yı parsel parsel satan İstanbul’a ihanet eden belediyelerimizin kaynaklarını küçük bir azınlığa teslim eden zihniyete artık yeter dedi. Bizim belediyelerimiz halkı kandıran projelerin peşinden koşmadı vatandaşın öncelikli sorunlarını teker teker çözdü. Çözmeye de devam ediyor.  Tüm milletimiz şahittir ki merkezi yönetim vatandaşımıza sırtını dönerken bizim belediyemiz vatandaşın yardımına koştu. Bu süreçte 4 milyon 550 bin haneye ayni 1 milyon 465 bin haneye nakdi yardım yapıldı.

Milleti batırdıkları yetmezmiş gibi bir de belediyelerimizi engellemenin peşine düştüler. İhtiyaç sahiplerine gidecek bağış kampanyalarını bloke ettiler. Bu hesaplarda toplanan 15 milyon 250 bin liraya el koydular. Belediye başkanlarına sudan bahanelerle soruşturmalar açtılar.

Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz asla ve asla yılmadık ve yılmayacağız. Gaziantep’te bu toplantıdan da tüm Türkiye’ye  bir mesaj vermek istiyoruz. Bu mesaj azmin, kararlılığın ve umudun mesajıdır. Bu mesaj milletimizin oylarıyla seçilen belediye başkanlarımızın onurlu mücadelesinin mesajıdır. Vatandaşlarımız emin olsun bu iktidarın çıkardığı hiçbir engel belediyelerimizi yolundan çeviremedi bundan sonra da çeviremeyecek. Ne yaparlarsa yapsınlar yılmadık yılmayacağız. Bir milin eğilmeyecekbir santim geri adım atmayacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM