DOLAR 20,9018 0.46%
EURO 22,4394 -0.37%
ALTIN 1.310,60-0,87
BITCOIN 5672181,16%
Gaziantep
28°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ZİYARETE GİDEN HEYETE VALİ EMRİYLE KAPILAR KAPANDI!

ZİYARETE GİDEN HEYETE VALİ EMRİYLE KAPILAR KAPANDI!

ABONE OL
9 Mayıs 2022 12:50
ZİYARETE GİDEN HEYETE VALİ EMRİYLE KAPILAR KAPANDI!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeleri Düziçi Köy Enstitüsü Yerleşkesini ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği/Düziçi Şubesini ziyaret etti. Ziyarette Vali Erdinç Yılmaz emriyle yerleşke kapısının heyete kapatılması pes dedirtti. Heyet eylem yaparak yerleşke binasına girmeyi başardı.

Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği/Düziçi Şubesi Yönetim Kurulu adına Sekreter Ahmet Donbaloğlu, heyete
Belediyenin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi, çalışmalar ve projeleri yerinde anlattı. Milletvekilleri, CHP İl ve ilçe başkanları, sivil toplum örgütleri ve sendikalar, geniş bir halk katılımı ile Düziçi Köy Enstitüsü Yerleşkesinin giriş kapısına geldiklerinde kapıların kapatılmış, polisin çevrede önlem almasına tepki gösterdi. “Valiliğin emri var, Milletvekilleri ve sınırlı sayıda STK ve sendikaların temsilcileri girebilecek” denilmesi üzerine Milletvekili Yıldırım Kaya, durumu protesto eden bir konuşma yaptı. İlgililere “Biz şimdi programımızda var olan paneli yapacağız, geri geleceğiz ve yerleşkeye gireceğiz; o zamana kadar Vali beyle görüşüp durumu düzeltiniz ” şeklinde konuştu.

HEYET OTURMA EYLEMİ YAPTI

Karacaoğlan Kültür Merkezinde panel gerçekleştirildi. Panel sonrasında ise yerleşke kapısında önlemlerin daha da arttırılmış olduğu dikkat çekti. Son olarak da “Valinin emri var. Milletvekilleri de dahil hiç kimse içeri alınmayacak ” dayatması ile karşılaşan heyet oturma eylemi gerçekleştirdi. Milletvekilleri ve katılımcılar “Girişimize müsaade edilene kadar, buradan gitmeyeceğiz!” kararlılığını gösterdi ve bir süre sonra, yine sınırlama getirilerek girişe izin verildi.

EV SAHİPLİĞİMİZDEN UTANDIK

Yaşanan duruma ilişkin açıklama yapan ,”Bir Düziçi ‘li olarak, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Düziçi Şubesi olarak ev sahipliğimizden utandık… Çoğu zaman yerleşke içinde hayvanların otlaması, uyuşturucu ve fuhuş yuvası haline gelmesi, binaların çürümeye terk edilmesi içimizi acıtırken; yapılanlar bu zulmün tuzu biberi oldu… CHP ‘nin 21 Köy Enstitülerinin restore edilerek çok amaçlı kullanıma açılması, çağa ve teknolojiye uygun okullar açma düşüncesi bizleri çok memnun etti. Sonuna kadar destek olacağız, projelerin takipçisi olacağız” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r