DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11471620,98%
Gaziantep
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÇYDD’DEN 25 KASIM MESAJI

ÇYDD’DEN 25 KASIM MESAJI

ABONE OL
25 Kasım 2022 11:33
ÇYDD’DEN 25 KASIM MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Gaziantep Şubesi tarafından 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

ÇYDD Gaziantep şubesi tarafından yapılan açıklamada, “Bugün, 25 Kasım. Kadınların özgür olduğu, şiddete maruz bırakılmadığı ve temel hakları için mücadele etmek zorunda kalmadığı bir güne gözümüzü açmayı çok isterdik. Ancak… Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre 2022’nin ilk gününden bu yana 280 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 202 kadın cinayeti şüpheli görüldü. Toplumda önde gelen birçok kadın figür, mesleğini icra ettiği ve düşüncelerini özgürce dile getirdiği için hedef gösterildi, tehdit edildi.

Kadınların yaşam hakkından yoksun bırakılmalarına artık tahammülümüz kalmadı!

Kadını sindiren ve güvenli olduğu iddia edilen evlere hapseden zihniyetlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. ÇYDD olarak laik ve bilimsel eğitimin insan haklarına saygılı, çağdaş bir toplum yaratmadaki gücüne inanarak şubelerimiz, gönüllülerimiz ve destekçilerimizle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kız çocuklarının eğitim hakkından eşit şekilde yararlanması, toplumsal cinsiyete dayalı eşitsizliklerin giderilmesi ve eğitimin tüm çocuklar tarafından ulaşılabilir olması için yaptığımız çalışmalarla çağdaş bir toplumun temelini sağlamlaştırıyoruz. Genç kuşakların ve onlara aşılamaya çalıştığımız çağdaş bakış açısının cinsiyet ayrımcılığına son vermesini umut ediyoruz.

Biz artık şiddet, taciz, vahşet içeren paylaşımlar yapmak ya da görmek istemiyoruz! Şiddet faillerinin haklı çıkarıldığı, mağdurların suçlandığı bir adalet sistemini reddediyoruz. Kadınları karanlık bir geleceğe sürüklemeye çalışanlara rağmen sesimizi özgürce duyurabildiğimiz günler talep ediyoruz.

ÇYDD olarak Cumhuriyet’ten aldığımız güçle Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadına yönelik her türlü şiddete karşı çıkıyoruz. Her zaman olduğu gibi “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır!” demekten vazgeçmiyoruz!” ifadelerine yer verildi.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r