DOLAR 21,5112 1.18%
EURO 23,1521 1.03%
ALTIN 1.353,991,01
BITCOIN 552715-2,65%
Gaziantep
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ALİ PERİ, Z KUŞAĞI GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

ALİ PERİ, Z KUŞAĞI GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

ABONE OL
3 Nisan 2022 18:05
ALİ PERİ, Z KUŞAĞI GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Makine Mühendisi Ali Peri, Z kuşağı gençlerle bir araya geldi. Gençlerin, geleceğe dair düşüncelerini dinleyerek onlara hayat tecrübelerini aktaran Peri, “Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 39’unu oluşturan yaklaşık 7 milyon Z kuşağı gençliği gelecek ve işsizlik kaygısı taşıyor” dedi.

Dijital çağın çocukları olarak kabul edilen Z kuşağı gençliğinin teknoloji ile iç içe olduğunu ifade eden Ali Peri,” İnternet çağında dünyaya gelen bu kuşak, pek çok sorunla kolaylıkla baş edebilecek potansiyelde görünse de, öyle değil. Gelecek kaygısı, işsizlik ve ekonomik sorunlar bu kuşak ile adeta bütünleşmiş durumda. Z kuşağı gençliği, aldıkları eğitimin gelecekte kendilerine rahat bir yaşam sunmayacağına inanıyor” diye konuştu.
Peri, gençlerle geleceğe dönük düşünceleri, neler yapılması gerektiği konusunda bilgi alışverişinde bulunduğunu sözlerine ekleyerek şöyle konuştu:
“Z kuşağı oldukça modern görüşlere sahip, toplumsal konulara duyarlı ve son derece bilgili. Teknolojik açıdan donanımlı oldukları için yaratıcı düşünceye sahip. İklim değişikliği, cinsiyet eşitliği ve hayvan hakları gibi küresel konularda da bilgi sahibiler. Fakat, Türkiye’deki sosyo-ekonomik bazı şartlardan dolayı, bu kuşak gençleri gelecekleri hakkında kaygılı. Ülkenin en büyük problemi olan işsizlik, pandemi nedeniyle daha da kötüleşmiş durumda. Bu dönemde istihdam ve eğitim nedeniyle genç olmak bir hayli zor. Gençler ilk fırsatta daha iyi çalışma koşulları ve hayat standartlarının hüküm sürdüğü ülkelerde yaşamak istediklerini söylüyor. Siyasetçilere güven duymadıklarını, istihdamda liyakat temelli olmayan kayırmacılığın etkili olduğunu ve geleceğe dair belirsizliğin kaygılarını artırdığını belirtiyorlar”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r