DOLAR 30,9809 0.22%
EURO 33,4910 0.11%
ALTIN 2.021,730,50
BITCOIN 1589748-1,48%
Gaziantep

PARÇALI BULUTLU

16:20

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bakanlık açıkladı: Köyüne dönene 100 bin TL…

Bakanlık açıkladı: Köyüne dönene 100 bin TL…

ABONE OL
19 Aralık 2019 09:47
Bakanlık açıkladı: Köyüne dönene 100 bin TL…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığı köyüne dönen gençlerle 100 bin lira hibe verilecek. Hibe desteğinden yararlanmak isteyenlerin bazı şartları taşıması gerekiyor. İşte gerekli şartlar ve proje detayları..

GÜNEYİN SESİ GAZETESİ – Tarım ve Orman Bakanlığı, üretimde verimliliği ve kaliteyi yükseltmek için kırsalda yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında meslek yüksekokulu veya üniversite mezunlarının projelerinde 100 bin lira hibe desteği verecek. Pazartesi günü Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ ile hayata geçirilecek proje, ilk etapta Amsya, Düzce, İzmir ve Mardin’de uygulanacak.

NELERE DESTEK VAR?

Destekten yararlanmak için projeler, hayvansal (büyükbaş, küçükbaş, arı…), bitkisel (fide,süs bitkisi, meyve, mantar), su ürünleri (alabalık, yayın balığı, midye…), yöresel tarım ürünleri ve tıbbi aromatik bitkilerin üretimi, depolanması ve paketlenmesine yönelik olacak. Projeyle genç nüfusun kırsalda istihdamı sağlanacak.

ARANAN ŞARTLAR

Tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren meslek yüksek okulları veya üniversite mezunu olmak.

Daha önce hibeden yararlanmamış olmak.

Başvuru tarihi itibari ile askerlik görevi veya cezai hükümlülüğü devam eden veya denetimli serbestliği olan kişi olmamak

Sigortalı çalışıyor olmamak

Vergi mükellefi olmamak

BAŞVURU NEREDEN YAPILACAK?

Projeden yararlanmak isteyenler ön başvuruları Tarım ve Orman Bakanlığı’nın web sitesi üzerinden(tarimorman.gov.tr)yapacak. Kesin başvurular ise girişimcinin ikamet ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu bakanlığın il müdürlüklerine şahsen gerçekleştirilecek. Hibeler için gerekli kaynak Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi’nden karşılanacak ve Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme yapılacak. Başvuru için 40 gün süre var.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r