DOLAR 31,3222 0.27%
EURO 33,8909 0.06%
ALTIN 2.061,910,46
BITCOIN 1929449-1,65%
Gaziantep

AÇIK

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bir Çocuğa Çocuk İstismarını Anlattırdınız Ya!

Bir Çocuğa Çocuk İstismarını Anlattırdınız Ya!

ABONE OL
7 Eylül 2019 13:56
Bir Çocuğa Çocuk İstismarını Anlattırdınız Ya!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Merhaba, ismim Suzan ve 13 yaşında bir kız çocuğuyum. Ben bu resmi çocuk istismarını düşünerek çizdim. Muhtemelen benim gibi çocuklar bile bunları biliyorsa siz de biliyorsunuzdur çocuk istismarını.

 

Her gün ülkemizin farklı yerlerinde farklı kişiler ama aynı zihniyetliler tarafından yüzlerce çocuk psikolojisi düşünülmeden taciz ediliyor. Akşam vaktinde tek başına ne kadın ne de çocuk kendi sokağında bile yalnız göremezsiniz. Kadın da diyorum çünkü sadece burada çocuk istismarına değinmek istemiyorum. Kadınların tecavüze uğratılıp, çocuklarının gözü önünde katledilmesine de değiniyorum. Gündemdeki süresini doldurmak ve yine unutulmak üzere olan din eğitimi verdiği söylenen Fıkıh Derneği’nin yatılı kuran kursunda 30’a yakın erkek çocuğuna tecavüz edilmesi sadece bir örnek. Bunun gibi olaylar halen devam ediyor çünkü bu gibi derneklerin önünü açan yasalarımız var. Yetmiyor bu pis olaylar ortaya çıkınca neredeyse hiç ceza verilmiyor. Okuduğum tüm çocuk istismarı haberlerinde bu olaylar nedense hep kuran kurslarında namussuz hocalar öğrencilerine ders verme bahanesiyle cinsel sözlü ve fiziksel tacizde bulunuyor. Başka bir yerde okuduğum şöyle korkun bir olay vardı: Köylü bir kadının daha 1 yaşına basmamış kız bebeğini çadıra bırakıp uzaklaşması sonucu bir çoban minik bebeği taciz etmiş. Çok şükür henüz böyle bir olay yaşamadım ama kim bilir belki ileride ben de böyle iğrenç ve korkunç bir şeye maruz kalabilirim. Böyle terbiyesiz caniler olduğu sürece hepimizin başına gelmesi muhtemel bir durum.
Böyle taciz, tecavüz edenlere yetmezmiş gibi tecavüz ettikten sonra öldürenlere idam ya da en azından ömür boyu zorlu bir cezaevi yaşamı verilmeli. Eğer böyle kötülere ağır bir ceza verilseydi kimse bu namussuzlukları yapmaya cesaret edemezdi.

 

 

Bir çocuk olarak kendi ve tüm kardeşlerimin güvenliği için ağır bir ceza verilmesini istiyoruz. O pis adamlara idam ya da ömür boyu hapis cezası gelsin. Emine Bulut’u on yaşındaki kızı önünde öldüren o cani adama idam gelmeliydi bence. Hatta o videoya çekip tartışmaya seyirci kalanlara da ceza gelmeli.

 

Keşke Rusya gibi tacize, tecavüze, her türlü şiddete uğrayan kadınların kendini koruması ya da savunması için adam öldürmelerine ceza kesilmese..
Nasıl da korkunç bu çocuk istismarı, kadına şiddet olayları.. Korkmuyor musunuz insana şiddet uygulamaktan ve uygulayana sessiz kalmaktan?

TÜRKİYE’YE ADALET VE EŞİTLİK GELSİN! Hiç olmazsa biz ÇOCUKLAR ve KADINLARIMIZ için.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r