DOLAR 32,3306 0.05%
EURO 34,5015 -0.56%
ALTIN 2.492,411,29
BITCOIN 22834080,15%
Gaziantep
17°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Milletvekili Bakbak’tan ‘Gazi’lik mesajı

Milletvekili Bakbak’tan ‘Gazi’lik mesajı

ABONE OL
7 Şubat 2022 12:44
Milletvekili Bakbak’tan ‘Gazi’lik mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ– AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Gaziantep’e “Gazilik” unvanı verilişinin 101. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Gaziantep’in “Gazi” unvanıyla onurlandırılan ilk ve tek şehir olduğunu ifade eden Dr. Bakbak, “Tam 101 yıl önce, mensubu olmaktan gurur duyduğum Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan ve gözyaşları eşliğinde, ayakta alkışlanarak kabul edilen ‘Ayıntab kasabasının nâmının GAZİ Ayıntab’a tahviline…’ teklifi, Gaziantep’in dünya tarihine geçen eşsiz vatan savunmasının tescilidir. Antebimizin GAZİ’liği, Şehit Kamil’den Şahinbey’e, Karayılan’dan Kuvâ-yi Milliye neferlerine, binlerce kadınımızın, erkeğimizin, gencimizin ve yaşlımızın mübarek kanları pahasına elde edilmiş, yüce Türk Milleti’nin ve Büyük Millet Meclisimizin aziz şahıslarında bu günlere miras kalmıştır. Antepliler olarak mirasların en kıymetlisi olarak bildiğimiz, analarımızdan ninni, babalarımızdan öykü olarak dinlediğimiz bu kutlu mazi, bizden sonraki kuşaklara aktaracağımız bir şeref madalyasıdır.” diye konuştu.

 

Dönemin yerli yahut yabancı tüm kaynaklarında, Antep Savunması’ndan büyük bir hayranlık ve övgüyle bahsedildiğini ifade eden Dr. Derya Bakbak, “23 Ekim 1920 tarihli Hakimiyet-i Millîye Gazetesi’nde çıkan şu satırlar, Antebin GAZİ olma yolunda nasıl şanlı bir direniş gösterdiğini, vatan namustur anlayışıyla en önde koştuğunu çok çarpıcı biçimde ifade eder: ‘Babalar düşerse çocuklar kalkıyor, erkekler ölürse kadınlar ayaklanıyor, oğullar durursa, kızlar yürüyor silah elde ve gözler ufukta Antep daima ayakta yılmamaya azmeden tufan öncesi bir kahraman gibi o daima ayakta!’

 

İşte bizler, o kadınların, o çocukların, o erkeklerin torunları olarak Gazi şehrimiz ve hemşerilerimiz için aynı ruhla çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, üretimin, ihracatın, bilişimin yükselen yıldızı Gaziantep için gecemizi gündüzümüze katmayı sürdürüyor, 2023 ve 2053 hedeflerimize, Ayıntab Müdafaası ruhuyla, GAZİ unvanımızın yüklediği şerefli sorumlulukla yürüyoruz. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Antebin GAZİ olması için vatan toprağına düşen 6317 şehidimizi ve gelmiş geçmiş tüm şühedamızı rahmetle, saygıyla anıyor, Antebimize GAZİ’lik unvanı verilişinin 101. yıldönümünü heyecanla, coşkuyla kutluyorum.” diyerek mesajını tamamladı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r