DOLAR 32,3416 0.07%
EURO 34,5017 -0.57%
ALTIN 2.488,001,11
BITCOIN 22913151,27%
Gaziantep
19°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şanlıurfa ve Irak arasında anlaşma!

Şanlıurfa ve Irak arasında anlaşma!

ABONE OL
24 Aralık 2019 16:26
Şanlıurfa ve Irak arasında anlaşma!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi Irak’ın Musul kentine iş gezisi düzenledi. Gezi kapsamında Musul Ticari hayatının dinamikleri ile bir araya gelinerek yapılabilecek faaliyetler değerlendirildi. 

Güneyin Sesi Gazetesi- Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Şanlıurfa Şubesi Irak’ın Musul kentine iş gezisi düzenledi. Kalabalık bir heyetle gerçekleşen programda Musul’un ticari hayatına yön veren sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya gelindi. Musul Sanayi Odası, Musul Ticaret Odası ve Irak İşadamları Konfederasyonu ile işbirliği protokolleri imzalandı.
Heyet temsilcilerinin geçen sene düzenlenen fuara ziyareti ile başlayan süreci değerlendirme çabasında olduklarını söyleyen TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade, tarihten gelen kadim dostluğu iktisadi kalkınma kulvarında da değerlendirmek istediklerini belirtti.
Musul’un kendi kaderine terk edilemeyecek ve art niyetli güçlere bırakılamayacak kadar önemli bir yer olduğuna dikkat çeken Sade, “Musul’un bizim gönül coğrafyamızda çok ayrı bir yeri var. Gönül coğrafyamızın en önemli köşelerinden birisi. Uzun süre savaş ortamında kalmanın verdiği büyük bir tahribat var. İnsanların şehirleri ve gönülleri yaralarla dolu. Bu yaraları sarmak adına önemli bir misyon üstlendik ve heyetimizle birlikte ziyaret gerçekleştirdik. Moltaka Almadar Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı kadim dostumuz Hasan Akrash Beyin daveti ve organizasyonu ile çok önemli ziyaretler ve toplantılar gerçekleştirdik. Musul Sanayi Odası, Musul Ticaret Odası ve Irak İşadamları Konfederasyonu başkanları ve heyetleri ile ciddi oturumlar gerçekleştirdik. Kısa bir zaman zarfında birkaç defa bir araya geldik. Sadece toplantılar düzenleyip temennilerde bulunmadık. İş birliği protokolleri imzaladık. Konuştuklarımızı somut adımlara çevirmek için prensipte anlaşmalar yaptık. Değişik sektörlerde birebir toplantılar gerçekleştirdik. Döner dönmez de konuştuklarımızı gerçekleştirme yönünde adımlarımızı atmaya başladık. Önümüzdeki ay daha uzun süreli bir iş gezisi düzenleyerek bazı çalışmalarımızın ve ortak yatırımlarımızın startını vereceğiz. Musul bizden, biz Musul’dan vazgeçemeyiz. Musul’un kalkınması için üzerimizde önemli bir sorumluluk ve vebal var. Musul’un yeniden inşası için birbirimize ihtiyacımız var. Bizi Musul’da ağırlayarak işbirliğimizin temellerini attığımız tüm sivil toplum kuruluşu başkanlarımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. İnşallah yakın gelecekte güzel gelişmelere hep birlikte şahit olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: BİHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r